Ubezpieczenie na życie grupowe pracowników – co warto o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie na życie grupowe pracowników – co warto o nim wiedzieć?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie jest niezwykle istotny, gdyż wpływa ono na bezpieczeństwo finansowe Twoje oraz rodziny. Na rynku nie brak polis na życie, a dużą popularnością cieszą się tzw. grupówki. Dostępne są w wielu zakładach pracy, a także w bankach czy jako usługa dodatkowa do np. abonamentu komórkowego. Dowiedz się, co warto wiedzieć o grupowym ubezpieczeniu na życie.

Ubezpieczenie grupowe na życie pracowników – czym jest?

Wiele firm oferuje swoim pracownikom dodatkowy bonus w postaci możliwości skorzystanie z grupówki. Zazwyczaj zatrudniony ma do wyboru kilka wariantów polisy grupowej na życie od 1-2 ubezpieczycieli. Wśród aspektów charakterystycznych dla takich produktów można wymienić:

  •       atrakcyjną cenę

Ubezpieczenia grupowe to wcześniej przygotowane oferty kierowane do wielu osób. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie ubezpieczenia na życie w atrakcyjnej cenie. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto lubi oszczędność.

  •       brak możliwości modyfikacji

W przypadku grupówki nie ma możliwości zmiany elementów oferty, czyli wysokości sumy ubezpieczenia, ryzyk objętych ochroną czy pakietów zapewniających dodatkowe usługi medyczne. Wybór pracownika ogranicza się do gotowych już wariantów ubezpieczenia. Zazwyczaj różnią się one przede wszystkim odszkodowania wysokością sumy ubezpieczenia oraz zakresem ochrony.

  •       mniej skomplikowany proces zawierania umowy

Przy tradycyjnym ubezpieczeniu na życie wybór idealnej oferty może być czasochłonny, gdyż najpierw trzeba znaleźć ubezpieczyciela, a następnie dopasować zakres ochrony oraz inne elementy polisy. W przypadku grupówki dla pracowników jest to znacznie szybsze. Wystarczy wybrać określony wariant, a następnie wypełnić stosowny formularz i dostarczyć go do działu kadr. Po wyrażeniu zgody na potrącenie składki z wynagrodzenia, dla pracownika taka polisa jest w zasadzie bezobsługowa. Wynika to z tego, że płatności dokonuje pracodawca.

  •       wygaśnięcie po ustaniu zatrudnienia

Należy pamiętać, że = polisa wygasa po ustaniu zatrudnienia. Choć ubezpieczyciele umożliwiają kontynuowanie umowy, to jednak podwyżce ulega wysokość składki. W takich sytuacjach znacznie lepiej poszukać dobrego produktu za pomocą internetowych porównywarek, takich jak np. https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator.

Grupówki to produkty, które  – choć dostępne w atrakcyjnej cenie – nie dla każdego są idealnym rozwiązaniem. W przypadku, gdy chciałbyś uzyskać wyższą sumę ubezpieczenie lub szerszy zakres ochrony, warto rozejrzeć się za ubezpieczeniem indywidualnym.

Ubezpieczenie grupowe na życie dla pracowników – na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na polisę grupową, weź pod uwagę kilka elementów:

  •       wysokość sumy ubezpieczenia – należy zastanowić się, czy będzie ona wystarczająca do zapewnienia bezpieczeństwa finansowego Tobie oraz rodzinie,
  •       zakres ochrony – warto sprawdzić, w przypadku jakich zdarzeń uzyskasz świadczenie,
  •       przyszłe plany zawodowe – jeśli rozglądasz się za nową pracą lub traktujesz obecne zatrudnienie jako przejściowe, to ubezpieczenie grupowe dla pracowników oferowane w nim może nie być najkorzystniejszym wyborem.

Polisa na życie powinna być dopasowana do potrzeb ubezpieczonego. Zatem zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, zastanów się, czy dany produkt oferuje Ci odpowiednie zabezpieczenie.

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama