Na bezrybiu… czyli czego nie wiemy o wykładowcach WSB-NLU

dr Andrzej Gwiżdż, WSB-NLU Nowy Sącz, Fot. Arch.

90-centymetrowy szczupak – to największa ryba jaką złowił dr Andrzej Gwiżdż, długoletni prorektor WSB-NLU (2001-2007) i kierownik Zakładu Ekonomii. Dziś już jest na emeryturze, ale nadal prowadzi zajęcia w uczelni, z którą związany jest od początku jej istnienia.

Do Nowego Sącza przeprowadził się we wrześniu 1992 z uwagi na sprawy zawodowe, ale również rodzinne. Był pierwszym doktorem w Wyższej Szkole Biznesu. Fakt ten jest o tyle istotny, bowiem na początku lat 90. pozyskanie doktora przez uczelnię prywatną (wówczas mówiło się niepaństwową) niemal graniczyło z cudem. Do WSB dr Andrzej Gwiżdż przeniósł się z Akademii Ekonomicznej. Przez blisko 30 lat pełnił liczne funkcje: był prodziekanem, prorektorem ds. dydaktycznych, a jednocześnie cały czas wykładał. Przyznaje, że praca w WSB-NLU pochłaniała niemal każdy jego czas. Kiedy jednak znalazła się chwila wytchnienia, brał z domu wędkę i zapuszczał się w najbardziej ustronne miejsca nad Dunajcem, Popradem czy Jeziorem Rożnowskim, aby się wyciszyć, łowiąc ryby. Jeśli udało się „wyrwać” kilka dni urlopu, chętnie wyjeżdżał na Mazury.

– Przyznaję, że wybieram miejsca, które czasem są mniej zarybione, ale z dala również od innych rybaków. Dla mnie wędkowanie to czysty relaks. Woda ma na mnie kojący wpływ – mówi dr Andrzej Gwiżdż.

Chwali się, że największa ryba, jaką udało mu się wyłowić, to był 90-centymetrowy szczupak. Zdobycz pochodziła z jeziora Serwy, ok. 20 km od Augustowa.

Drugą pasją ekonomisty jest grzybobranie. Tę realizuje wraz ze swoją żoną.

– Wędkowania, nie wiem dlaczego, żona w ogóle nie rozumie – śmieje się dr Andrzej Gwiżdż. – Za to kiedy idziemy razem do lasu, ona wraca z całym koszykiem, a ja wypełnionym do połowy.

Fot. Arch.

CZEGO NIE WIEMY O WYKŁADOWCACH WSB-NLU W NOWYM SĄCZU? Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu “Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, poświęconemu jubileuszowi 30-lecia sądeckiej uczelni.

WSB-NLU NOWY SĄCZ

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.