Muzyka, taniec, sport i szczytny cel – czyli One Heart Festival już wkrótce w Nowym Sączu

W weekend 22 i 23 września w Nowym Sączu będzie naprawdę głośno. To właśnie wtedy w naszym mieście po raz pierwszy odbędzie się One Heart Festival – wyjątkowe wydarzenie, które ma łączyć ludzi, bawić, ale i pomagać. W nowo otwartym Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu nie zabraknie wtedy muzyki, tańca oraz sportu, a wszystko to w celach charytatywnych – pomocy dla Sądeckiego Hospicjum.

Jak mówią organizatorzy – One Heart Festival to miejsce przyjaźni. Jest to darmowy festiwal muzyczny jednoczący ludzi, który odbywa się pod gołym niebem w Nowym Sączu.

W dźwiękach festiwalowej muzyki, którą zaproponują między innymi młode, sądeckie zespoły, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Ze sceny zabrzmią zarówno utwory rockowe, jak i reggae, czy hip-hop.

Pierwszy dzień Festiwalu rozpocznie tak zwany ,,Bieg Po Uśmiech”, podczas którego sądeczanie postarają się pobić Rekord Polski w najdłuższym biegu rodzinnym. Wszyscy chętni mogą zapisać się już od godziny 11. w biurze zawodów przy wejściu głównym. Start wyścigu o godzinie 13.

Trasa ma 750 metrów. Rozpoczyna się w Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej, następnie biegnie chodnikiem obok Parku Tysiąclecia, a później nad Kamienicą. W wyścigu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, ale jako, że jest to bieg rodzinny, to w przynajmniej dwuosobowych grupach. Z pośród wszystkich drużyn wylosowane zostaną trzy, które dostaną nagrody o wartości 350zł każda. Dodatkowo na wszystkie dzieci startujące w Biegu Po Uśmiech czekają pamiątkowe medale.

Jednak One Heart Festival to przede wszystkim muzyka. W sobotę na sądeckiej scenie swoje umiejętności zaprezentują: Pozytywka, Neal Cassady, Fraktale, Hot Streak oraz Zespół TFB.

Na wszystkich uczestników imprezy czeka też wiele innych atrakcji. Podziwiać będzie można występy taneczne w wykonaniu grup: Studio Art & Dance oraz Centrum Tańca ADeeM Dariusz Migacz, popisy akrobatów z Jump Mania – Park Trampolin oraz pokazy sztuk walki.

Organizatorzy zapraszają tego dnia również na festiwalowe After Party, które staruje o godzinie 22. w klubie No To Sącz. Wstęp, tak jak i na Festiwal jest darmowy.

Drugiego dnia sceną w dawnym Miasteczku Rowerowym rządzić będą: Bas Tajpan & Bob One, Maniek & Bartez, Yassato, Nalewka oraz Buki & RDK & Matys SLK. Pojawi się także Niezależna Or_kiestra i Chór Młodzieżowy oraz Mirosław Witkowski z widowiskowym projektem ,,Mozart Kontra Sinatra Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę”, o którym pisaliśmy kiedyś TUTAJ.

Wcześniej jednak uczestnicy festiwalu będą świadkami niezwykłej bitwy. O godzinie 11. zawodnicy zmierzą się ze sobą tańcząc Breakdance. Wszyscy chętni do uczestnictwa w rywalizacji będą mogli zarejestrować się już o godzinie 10:00 w biurze zawodów. Tancerze podzieleni zostaną na trzy kategorie wiekowe: do 10 lat, 10-15 lat, powyżej 16 lat, a w jury zasiądą: Bboy Pele, Bboy Citos, Bboy Bomba. Zawodnicy tańczyć będą do muzyki przygotowanej przez organizatorów, a na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Oprócz tego w niedzielę zobaczyć będzie można pokazy sztuk walki oraz występ akrobatyczny w wykonaniu ScreamoTrickz.

Nie można zapomnieć o tym, że One Heart Festival to nie tylko dobra zabawa, ale i szczytny cel. Fundusze zebrane podczas festiwalowego biegu (udział w wyścigu kosztuje 5 złotych), licytacji oraz zbiórek przeznaczone będą na zakup środków higienicznych dla Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum. – Chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, że w dzisiejszych czasach ciężko mówi się o hospicjach. Szczególnie bardzo często zapominamy o starszych, którzy również potrzebują naszej pomocy. Dlatego idąc naprzeciw temu postanowiliśmy pomóc naszemu Sądeckiemu Hospicjum – przyznają organizatorzy.

Organizatorem wyjątkowego wydarzenia jest fundacja Garda. Wśród sponsorów znaleźli się: DAKO, Wiśniowski NORLYS POLAND, Alu4U, Ibis Styles Nowy Sącz, JUMP MANIA – Park Trampolin, Scepter.pl, Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka, Lody Koral, MOTO SOWA Wojciech Sowa, Fiat.

Widzimy się w weekend – 22,23 września w Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu! Koncerty trwać będą: w sobotę od 16. do 22, a w niedzielę od 13.15 do 22.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.