Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej otwarty [ZDJĘCIA, FILM]

Dziś uroczyście oddano do użytku sądeczan nowiutkie "miasteczko rowerowe" przy ul. Nadbrzeżnej, dla którego urzędnicy wymyślili nową nazwę: Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej. Prezydent Miasta Ryszard Nowak przeciął wstęgę, a tłumy ludzi małych i dużych wypełniły aż po brzegi miejsce pełne atrakcji dla całej rodziny.

Renault2

Huśtawki, piaskownice z taśmociągiem i minikoparką, ławki, karuzele, plac z trampolinami ziemnymi, tory przeszkód, huśtające się belki oraz ścieżka wykorzystująca zmysł równowagi, a dla odważniejszych- piramidy linowe i tory przeszkód w przestrzeni... To miejsce jest wyjątkowe i w sobotę wszyscy mieli okazję się o tym przekonać.

Tutaj znajduje się wiele elementów, o których kiedyś mogliśmy tylko marzyć. Jest skatepark, są urządzenia, które dedykowane są najmłodszym, ale również dorośli będą mogli tutaj przebywać, odpoczywać i uprawiać sport – powiedział podczas uroczystości otwarcia Ryszard Nowak, prezydent miasta.

Obiekt podzielony jest na strefy: ogólnodostępną i ograniczonego dostępu. Miejsce zostało zaprojektowane zgodnie ze standardami odpowiednimi dla osób niepełnosprawnych. Do nowego Parku Rekreacji Przestrzennej wkomponowana została także istniejąca wcześniej siłownia w Lasku Schwerteńskim. Wartość inwestycji to 1 961 330 zł, a jej realizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Projekt został dofinansowany z środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 1 mln zł.

Miejsce w dalszym ciągu spełnia rolę miasteczka rowerowego, skateparku oraz siłowni plenerowej, które są jego częścią. Pełna infrastruktura niezbędna do nauki jazdy na rowerze w ruchu drogowym będzie istniała tak jak wcześniej - w starym miasteczku rowerowym.

Przejeżdżając tędy niemal codziennie na rowerze obserwowałem postępy wykonywanych prac. Bardzo się cieszę, że nadszedł moment otwarcia i że mieszkańcy mogą już w pełni korzystać z tego obiektu. Będę tutaj częstym gościem - powiedział Leszek Zegzda

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.