Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej otwarty [ZDJĘCIA, FILM]

Dziś uroczyście oddano do użytku sądeczan nowiutkie "miasteczko rowerowe" przy ul. Nadbrzeżnej, dla którego urzędnicy wymyślili nową nazwę: Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej. Prezydent Miasta Ryszard Nowak przeciął wstęgę, a tłumy ludzi małych i dużych wypełniły aż po brzegi miejsce pełne atrakcji dla całej rodziny.

Huśtawki, piaskownice z taśmociągiem i minikoparką, ławki, karuzele, plac z trampolinami ziemnymi, tory przeszkód, huśtające się belki oraz ścieżka wykorzystująca zmysł równowagi, a dla odważniejszych- piramidy linowe i tory przeszkód w przestrzeni... To miejsce jest wyjątkowe i w sobotę wszyscy mieli okazję się o tym przekonać.

Prezydent w tekście

Tutaj znajduje się wiele elementów, o których kiedyś mogliśmy tylko marzyć. Jest skatepark, są urządzenia, które dedykowane są najmłodszym, ale również dorośli będą mogli tutaj przebywać, odpoczywać i uprawiać sport – powiedział podczas uroczystości otwarcia Ryszard Nowak, prezydent miasta.

Obiekt podzielony jest na strefy: ogólnodostępną i ograniczonego dostępu. Miejsce zostało zaprojektowane zgodnie ze standardami odpowiednimi dla osób niepełnosprawnych. Do nowego Parku Rekreacji Przestrzennej wkomponowana została także istniejąca wcześniej siłownia w Lasku Schwerteńskim. Wartość inwestycji to 1 961 330 zł, a jej realizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Projekt został dofinansowany z środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 1 mln zł.

Miejsce w dalszym ciągu spełnia rolę miasteczka rowerowego, skateparku oraz siłowni plenerowej, które są jego częścią. Pełna infrastruktura niezbędna do nauki jazdy na rowerze w ruchu drogowym będzie istniała tak jak wcześniej - w starym miasteczku rowerowym.

Przejeżdżając tędy niemal codziennie na rowerze obserwowałem postępy wykonywanych prac. Bardzo się cieszę, że nadszedł moment otwarcia i że mieszkańcy mogą już w pełni korzystać z tego obiektu. Będę tutaj częstym gościem - powiedział Leszek Zegzda

TRADYCJATEXT

5 comments

 1. wyborcaNS 2 Wrzesień, 2018 at 00:52 Odpowiedz

  oczywiscie Pan Zegzda sie lansował, że to za jego sprawa powstał plac zabaw dla dzieci, Brakowało mi tam tylko Pani Mularczyk, która z koleitwierdziłaby , że to ona załtwiła srodki na realizację tego placu zabaw.

 2. Kibic poczynań 2 Wrzesień, 2018 at 22:14 Odpowiedz

  Ta perełka sądecka bo tak obiektywnie trzeba nazwać ten obiekt pokazała że w dzisiejszym świecie zdominowanym przez dużą sejmową politykę tu na dole w samorządach jest możliwość współpracy dla dobra ogółu. Osobom mieszkającym w Naszym mieście nie trzeba przedstawiać osób otwierających nowo powstałą atrakcję, a dla pozostałych nadmienię tylko że są oni przedstawicielami PiS, SLD i PO. Także jak się chce to można coś dobrego zrobić bez wzajemnych żali i pretensji oraz bez politycznego wyrachowania.

 3. Mary Jane 3 Wrzesień, 2018 at 11:07 Odpowiedz

  Przerażające jest to ustępujący Panie Prezydencie Nowak i „świto” że takie miejsce powstało dopiero teraz po 12 latach rządów i że jest tylko jedno na takie miasto jak Nowy Sącz. Nowy Sącz to miasto starszych osób , niewiele lub wogóle nic nie oferuje dzieciom.

 4. OBRAZ MIASTA. DTS24.PL: uroczyście oddano do użytku sądeczan nowiutkie "miasteczko rowerowe"; GAZETA KRAKOWSKA: IBS przeprowadził sondaż prezydencki w Nowym Sączu. Wyniki mogą zaskakiwać - Twój Sącz 3 Wrzesień, 2018 at 13:25 Odpowiedz

  […] DTS24.PL „Dziś [1 września] uroczyście oddano do użytku sądeczan nowiutkie „miasteczko rowerowe” przy ul. Nadbrzeżnej, dla którego urzędnicy wymyślili nową nazwę: Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej. Prezydent Miasta Ryszard Nowak przeciął wstęgę, a tłumy ludzi małych i dużych wypełniły aż po brzegi miejsce pełne atrakcji dla całej rodziny”. https://www.dts24.pl/malopolski-park-rekreacji-przestrzennej-od-dzis-tetni-zyciem-zdjecia-film/ […]

 5. Piotr 8 Wrzesień, 2018 at 14:46 Odpowiedz

  Bezpośrednie otoczenie skateparku jest skrajnie niebezpieczne dla użytkowników (dziura z betonową podmurówką ogrodzenia na dole od strony ul. Nadbrzeżnej a płytą skateparku).

Wypowiedz się w tej sprawie