Muszyna: woda w wodociągu z bakteriami

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Muszynie poinformowało o zanieczyszczeniu wody bakteriami coli. Woda jest już oczyszczana, lecz proces ten może potrwać nawet do środy 12 kwietnia. 

– Państwowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu wydał decyzję o nieprzydatności do spożycia wody z miejskiej sieci wodociągowej. Przyczyną jest przekroczenie norm sanitarnych pod względem obecności bakterii coli – informują urzędnicy z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Muszynie.

Podjęto już działania związane z czyszczeniem sieci wodociągowej oraz dezynfekcją urządzeń i sieci poprzez zwiększoną dawkę chloru.

Czynności związane z przywróceniem zdatności wody do spożycia mogą potrwać do 12 kwietnia 2017 r.

Zastępcze punkty poboru wody dla mieszkańców wody będą dostępne na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna w następujących miejscach:

1. Muszyna – Parking przy ul. 21 Stycznia.

2. Muszyna – osiedle ul. Piłsudskiego.

3. Złockie – Parking przy sklepie „Groszek”

Zgłoszenia w zakresie dostawy wody pitnej proszę zgłaszać pod numerami telefonu: 502 299 270, 501 028 537.

Informacje o jakości wody będą na bieżąco zamieszczane na stronach internetowych: www.pgk.muszyna.pl , www.muszyna.pl oraz na tablicach ogłoszeń.

Fot. Ilustracyjne  Pixa Bay.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.