Nowy Sącz: nielegalny hazard nie popłaca

50 skontrolowanych miejsc, 15 skonfiskowanych urządzeń i 4 zabezpieczone aparaty to gier – to efekt kontroli funkcjonariuszy sądeckiej delegatury Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego przeprowadzonych w punktach oferujących sądeczanom różne formy gier hazardowych. W całej Polsce od 1 kwietnia trwają podobne akcje, będące bezpośrednim wynikiem wprowadzonej w życie nowelizacji ustawy o grach hazardowych.

PROTEUSS1

W Nowym Sączu od dnia wejście w życie zmienionej ustawy o grach hazardowych czyli od 1 kwietnia 2017 roku prowadzone są działania mające na celu egzekwowanie tej ustawy – mówi Konrad Zawada, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Krakowie. – Akcje kontrolne będą kontynuowane. Współpracujemy w tym zakresie także z innymi służbami np. z policją. A w stosunku do sprawców czynu zostaną wszczęte postępowania karno – skarbowe.

Wspomniana nowelizacja ma celu zarówno likwidację  tzw. szarej strefy, w której działała część salonów gier i stron internetowych oferujących gry hazardowe, jak i ochronę potencjalnych graczy.  Nowelizacja ma wspomóc nieskuteczną jak dotychczas walkę z nielegalnym i nieopodatkowanym hazardem mówi Wiesław Janczyk, wiceminister finansów.

Zmieniona ustawa zaostrza również wysokość kar pieniężnych za urządzanie nielegalnych gier hazardowych. Podmioty urządzające gry jak i posiadacze lokalu, w których znajdują się urządzenia do gier, podlegają karze pieniężnej w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Zgodnie z wolą ustawodawcy, ograniczona została liczba dostępnych automatów – na tysiąc osób w danym powiecie przypadać teraz może tylko jeden automat.

fot.pixabay.com

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]