Nowy Sącz: nielegalny hazard nie popłaca

50 skontrolowanych miejsc, 15 skonfiskowanych urządzeń i 4 zabezpieczone aparaty to gier – to efekt kontroli funkcjonariuszy sądeckiej delegatury Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego przeprowadzonych w punktach oferujących sądeczanom różne formy gier hazardowych. W całej Polsce od 1 kwietnia trwają podobne akcje, będące bezpośrednim wynikiem wprowadzonej w życie nowelizacji ustawy o grach hazardowych.

W Nowym Sączu od dnia wejście w życie zmienionej ustawy o grach hazardowych czyli od 1 kwietnia 2017 roku prowadzone są działania mające na celu egzekwowanie tej ustawy – mówi Konrad Zawada, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Krakowie. – Akcje kontrolne będą kontynuowane. Współpracujemy w tym zakresie także z innymi służbami np. z policją. A w stosunku do sprawców czynu zostaną wszczęte postępowania karno – skarbowe.

Wspomniana nowelizacja ma celu zarówno likwidację  tzw. szarej strefy, w której działała część salonów gier i stron internetowych oferujących gry hazardowe, jak i ochronę potencjalnych graczy.  Nowelizacja ma wspomóc nieskuteczną jak dotychczas walkę z nielegalnym i nieopodatkowanym hazardem mówi Wiesław Janczyk, wiceminister finansów.

Zmieniona ustawa zaostrza również wysokość kar pieniężnych za urządzanie nielegalnych gier hazardowych. Podmioty urządzające gry jak i posiadacze lokalu, w których znajdują się urządzenia do gier, podlegają karze pieniężnej w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Zgodnie z wolą ustawodawcy, ograniczona została liczba dostępnych automatów – na tysiąc osób w danym powiecie przypadać teraz może tylko jeden automat.

fot.pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.