Muszyna: rozpoczyna się akcja pomocy dla dzieci, których mama zginęła w wypadku w Łabowej

Muszyna: rozpoczyna się akcja pomocy dla dzieci, których mama zginęła w wypadku w Łabowej

W Muszynie rozpoczęła się akcja pomocy dla sześciorga dzieci z Czaczowa, które w wyniku tragicznego wypadku w Łabowej straciły mamę. Przedmioty codziennego użytku oraz żywność z długim terminem ważności  można od dziś (środa, 4 października) przynosić do Delikatesów Centrum oraz do „Orlika”. 

O wypadku pisaliśmy w tekście: Łabowa: pijany kierowca wjechał w przystanek. Zabił kobietę 

– To ogromna tragedia. Sześcioro dzieci w wieku od 11 do 18 lat straciło matkę. Potrzeby są ogromne, bo dzieci z dnia na dzień straciły mamę. Chcemy im pomóc – mówi pomysłodawca i  organizator akcji, Marek Gerhard.

– Mamy w Muszynie dwa punkty, gdzie ustawione są kosze: Delikatesy Centrum przy ulicy Piłsudskiego oraz Orlik. Dzwoniąc do Domu Pomocy Społecznej w Łabowej, dowiedzieliśmy się, że dzieci najbardziej potrzebują chemii domowej i kosmetyków codziennego użytku. Zachęcamy mieszkańców Muszyny oraz w ogóle regionu do udziału w akcji. Można także przynosić żywność z długim terminem ważności. Chodzi na przykład o kasze, makarony, ryże – dodaje pomysłodawca inicjatywy.

Produkty można przynosić w godzinach od 13. do 19. Zbiórka potrwa do 18 października tego roku.

– Potrzeba trochę czasu, aby zebrać wszystkie te artykuły. Potem zawieziemy je do Domu Pomocy Społecznej w Łabowej, który przekaże je dzieciom – dodaje organizator zbiórki.

Czytaj również: Sprawca wypadku w Łabowej trafił dziś do aresztu

Fot. Muszyna w Necie.

 

Share on twitter
Share on facebook