Łabowa: pijany kierowca wjechał w przystanek. Zabił kobietę

Dzisiaj (30 września), w Łabowej w dramatycznym wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę zginęła kobieta. Kierowca osobowego Volkswagena zjechał z drogi i uderzył w przystanek autobusowy, śmiertelnie potrącając 48-letnią mieszkankę Czaczowa.

Do wypadku doszło przed godz. 19., niedaleko centrum Łabowej. Mimo reanimacji kobieta zmarła na miejscu. Osierociła sześcioro dzieci.

Jak informują policjanci, kierowca Volkswagena, mieszkaniec Rytra był nietrzeźwy. Alkomat wskazał ok. 1,7 promila.

Zarówno on sam, jak i pasażerowie nie odnieśli poważnych obrażeń.

Na prostym odcinku drogi Volkswagen Golf  wypadł z jezdni i uderzył w przystanek autobusowy potrącając stojącą tam kobietę, po czym wpadł do rowu. Gdy zastępy strażaków z Nowego Sącza, Krynicy i Łabowej dotarły na miejsce, dwóch funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy po służbie znaleźli się na miejscu zdarzenia już prowadziło reanimację potrąconej kobiety.  Osoby z  pojazdu znajdowały się na poboczu. 

Kierujący oraz dziecko nie uskarżali się na dolegliwości, które wymagałyby interwencji lekarskiej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanej kobiecie do czasu przyjazdu pierwszej karetki pogotowia. Strażacy kierowali ruchem wahadłowo na częściowo zablokowanej drodze. Oświetlono teren działań, aby udzielić pomocy załodze karetki pogotowia ratunkowego. Po stwierdzeniu przez lekarza  zgonu poszkodowanej, na miejscu pozostał zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łabowej – relacjonują strażacy.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.