Sprawca wypadku w Łabowej trafił dziś do aresztu

36 – letni mieszkaniec Rytra, który w sobotę, 30 września wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości i spowodował śmiertelny w skutkach wypadek, spędzi trzy miesiące w areszcie. Grozi mu kara nawet do 12 pozbawienia wolności. Badanie alkomatem przeprowadzone na miejscu dramatycznego wypadku wskazało 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak informowaliśmy – 48 – letnia kobieta, którą potrącił nietrzeźwy kierowca zmarła na miejscu wypadku.

1 października policjanci wnioskowali do prokuratury, a ta do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. – mówi asp. dr Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Dzisiaj sąd przychylił się do tego wniosku. W oczekiwaniu na wyrok mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące.

Jak podkreśla Iwona Grzebyk – Dulak, według znowelizowanych przepisów, kierowca, który w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkim uszkodzeniem ciała, trafia do więzienia na minimum dwa lata. Grozi mu jednak nawet do 12 lat więzienia. Dodatkowo,sąd może orzec wobec takiego kierowcy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.