Mszana Dolna. Mieszkańcy wyraźnie opowiedzieli się za zmianą [WYNIKI]

Mszana Dolna. Mieszkańcy wyraźnie opowiedzieli się za zmianą [WYNIKI]

Gmina zdecydowała. Nie będzie czwartej kadencji dla Bolesława Żaby. Walkę o fotel wójta wygrał mieszkaniec Kasiny Wielkiej Mirosław Cichorz. 40-latek zdecydowanie pokonał dotychczasowego włodarza. Mimo słabej frekwencji w gminie Mszana Dolna mieszkańcy wyraźnie zaznaczyli swoje stanowisko – chcą zmian.

Bolesław Żaba funkcje wójta gminy Mszana Dolna sprawował od 2010 roku. W ubiegłych wyborach samorządowych (2018 rok) wygrał już w pierwszej turze dyskwalifikując pozostałych kandydatów i zyskując 51,77% głosów.

7 kwietnia zaledwie jeden głos przesądził o tym, że mieszkańcy gminy na rozstrzygnięcie czekali kolejne dwa tygodnie. Tym razem rozstrzygnięcie było ewidentne. Mirosława Cichorza poparło aż 64,89% mieszkańców gminy. Wygrana kandydata KWW Aktywni Razem we wszystkich obwodach wyraźnie pokazała, że Mszana Dolna pragnie zmiany.

Mirosław Cichorz podziękował już wyborcom na swoim profilu na Facebooku za poświęcony czas i każdy oddany głos. Zadeklarował również, że zrobi wszystko co w jego mocy aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców gminy Mszana Dolna.

 

fot. facebook Mirosław Cichorz/facebook Bolesław Żaba

Czytaj też:

Wiosenna poczta dobrych wieści 

Reklama