Wiosenna poczta dobrych wieści 

Wiosenna poczta dobrych wieści 

Wiosna. Tuż po Świętach Wielkiej Nocy, przy pięknie zastawionym stole w Hotelu Ibis w Nowym Sączu zasiedli ludzie, którym na co dzień nie jest dane doświadczać obfitości: stu ludzi w srebrnym wieku i ich towarzysze: wolontariusze Stowarzyszenia Sursum Corda. Na stołach królowały świąteczne specjały z jajkami, wędlinami, sałatkami i żurkiem w roli głównej. Było też coś dla ducha: program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego i góralskiego zespołu CIUPAZECKA, loteria fantowa, miłe upominki i życzenia, a wśród nich jedno, wspólne dla wszystkich. Brzmiało: jeszcze więcej dobra. To życzenie właśnie się spełnia.  

W ubiegłym roku informowaliśmy w dts24, że w Nowym Sączu, za sprawą Stowarzyszenia Sursum Corda i Fundacji Biedronki dzieją się dobre rzeczy: 31 seniorów, których codzienność upływa pod znakiem samotności i niedostatku zostało objętych wsparciem w formie bezpłatnych, ciepłych posiłków, dostarczanych pod wskazany adres dwa razy w tygodniu.  Świąteczne śniadanie w hotelu było ukoronowaniem tego dobroczynnego przedsięwzięcia. Radość, jaką sprawiło spotkanie przy stole, ma prawo być podwójna. Powód: życie znów przyniosło potwierdzenie zasady, że dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. Dziś już wiadomo, że kolejna, tegoroczna edycja POCZTY OBIADOWEJ DLA SENIORÓW ucieszy jeszcze więcej ludzi: posiłki będą dostarczane częściej i skorzysta z nich aż 150 osób przez okrągły rok. 

Brakłoby miejsca w tej gazecie, aby opisać wszystkie przedsięwzięcia Sursum Corda pomnażające dobro, umożliwiające realną pomoc ludziom chorym, niepełnosprawnym, doświadczonym przez los. Po więcej wiedzy odsyłamy w bardzo ważne miejsce w sieci, zarówno dla pomagających, jak dla potrzebujących: www.sc.org.pl 

A jeśli poczujesz, że chciałbyś mieć udział we wszystkim, co dobrego dzieje się z inicjatywy Sursum Corda – masz okazję dołożyć swoją symboliczną cegiełkę. Do końca kwietnia możesz zainwestować w tę cegiełkę 1,5% podatku przy rocznym rozliczeniu PiT. Jak? W formularz rozliczenia wpisujesz numer KRS 00000 20382 i możesz być pewien, że również dzięki Tobie dzieją się dobre rzeczy… 

Zgłoś seniora do programu !

Program Poczta Obiadowa to inicjatywa, organizowana i finansowana przez Fundację Biedronki, mającą na celu zapobieganie niedożywieniu osób starszych. Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje program na terenie Nowego Sącza, Starego Sącza, Chełmca, Grybowa oraz w promieniu kilku kilometrów od wymienionych miejscowości. Głównym celem programu jest dostarczanie 3 darmowych posiłków w tygodniu, przez okres 12 miesięcy. To realne wsparcie, które może objąć 150 seniorów w trudnej sytuacji życiowej, dostarczając do ich miejsc zamieszkania świeże obiady. Z programu mogą skorzystać osoby 60+, które ze względu na ograniczenia związane z wiekiem posiadają problem z samodzielnym przyrządzeniem wartościowego w składniki odżywcze posiłku, a także są osobami bez wsparcia rodziny i bliskich osób. Dochód seniora nie może przekraczać netto 2400 zł/os. Pierwsze dostawy posiłków seniorzy otrzymają 3 czerwca. Rekrutacja do programu właśnie się zaczyna. Osoby zainteresowane udziałem w programie lub chcące zgłosić potrzebującego seniora, mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.sc.org.pl/pocztaobiadowa lub skontaktować się z biurem Stowarzyszenia Sursum Corda, pod numerem telefonu 18 44 11 994. Poszukiwani są też dodatkowi wolontariusze, którzy w wybranym przez siebie wymiarze czasowym pomogą przy organizacji akcji. 

Reklama