Możesz zobaczyć, co zostawił po sobie milioner, który mieszkał w Nowym Sączu

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 61) od dziś można obejrzeć wystawę pod nazwą „Charlesa Merrilla podróż przez życie”. Ekspozycja będzie świetną okazją, by poznać bliżej biografię skromnego milionera, który mieszkał w Nowym Sączu. 

Charles Merrill junior urodził się w 1920 roku. Był synem i spadkobiercą założyciela jednego z największych banków inwestycyjnych świata, a jego życie związane było z Bostonem oraz Nowym Sączem. To tu w bloku na osiedlu Millenium mieszkał wraz z żoną – Julie Boudreaux. Był pisarzem, nauczycielem i filantropem, a prywatnie – przyjacielem Czesława Miłosza. Zmarł 29 listopada 2017 roku w nowosądeckim szpitalu. Więcej na temat tego wyjątkowego człowieka przeczytasz TUTAJ.

Dzisiaj o godzinie 18. otwarta zostanie wystawa na której będzie można zobaczyć pamiątki, listy, dokumenty, obrazy, książki i osobiste drobiazgi, które pozostawił po sobie Charles Merrill.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.