Rekordowy kontrakt Newagu. Na stole ponad 350 milionów!

Dziś o godz. 14 przedstawiciele sądeckiego Newagu podpisali największą w historii firmy umowę na dostawę lokomotyw. Przedmiotem zamówienia jest 20 elektrowozów Griffin produkowanych dla PKP Intercity. Umowa jest elementem bezprecedensowego programu inwestycyjnego PKP Intercity. Na zakup nowych wagonów i lokomotyw, na remonty taboru oraz  na stacje postojowe spółka przeznaczy do 2023 roku około 7 mld zł.

WSB2020

Lokomotywy Griffin prze­zna­czone są do pro­wa­dza­nia pocią­gów towa­ro­wych o masie do 3200 ton z pręd­ko­ścią do 140 km/h, oraz pocią­gów pasa­żer­skich z pręd­ko­ścią do 200 km/h.

Przetarg ogłoszono 31 lipca 2017 roku. Oprócz Newagu wystartowały w nim bydgoska Pesa, i chiński CRRC.

Wartość zlecenia robi potężne wrażenie: zamówienie podstawowe oszasowano na kwotę 367 milionów 624 tysięcty 958,40 zł brutto.

Jeden Griffin kosztuje 17 mln. 712. tys. zł brutto

To bardzo dobra wiadomość, że kolejne zamówienia dla PKP Intercity zrealizuje polska spółka. Współpraca z rodzimymi przedsiębiorstwami służy rozwojowi kolei, która jest niezwykle ważna dla naszej gospodarki – mówi Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.

Realizacja umowy potrwa 30 miesięcy.

fot. Newag

(tk)

 

Czytaj też:

Winny biznes Ryszarda Fryca: jest koncesja na trunek z Paściej Góry

 

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.