Nowy kierunek w sądeckiej PWSZ. Uczelnia wykształci przyszłych biznesmenów, menadżerów i… wójtów

Nowy kierunek w sądeckiej PWSZ. Uczelnia wykształci przyszłych biznesmenów, menadżerów i… wójtów

Pół roku temu sądecka PWSZ podjęła starania, aby uruchomić nowy kierunek studiów w Instytucie Ekonomicznym. Decyzją Ministerstwa od najbliższego roku akademickiego na PWSZ będzie można studiować zarządzanie.

To już czwarty „ekonomiczny” kierunek sądeckiej PWSZ, znajdujący się w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych w Polsce studiów. Uruchomienie nowego profilu kształcenia jest odpowiedzą na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy. Będzie można wybrać  jedną z trzech specjalizacji: „zarządzanie zasobami ludzkimi”, „biznes i innowacje” oraz „zarządzanie gminą”.

– Absolwenci mają szerokie możliwości zatrudnienia. Właściwie każda instytucja posiada zasoby ludzkie, które przesądzają o sukcesie w zależności od jakości zarządzania nimi.  Sądzimy, że poszerzanie bazy dydaktycznej w Nowym Sączu może być szansą dla młodzieży, która bez konieczności udawania się do większych ośrodków może zobywać porównywalną wiedzę na miejscu, przy niższych kosztach – mówi prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz- Dyrektor Instytutu Ekonomicznego

Kierunek będzie kształtował kompetencje i umiejętności studentów w zakresie podejmowania pracy oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

– Nie zapominajmy, że w regionie jest dużo szkół średnich o profilu ekonomicznym, więc zapotrzebowanie związane z powołaniem nowego kierunku wynikało między innymi z głosów absolwentów szkół ponadgimnazjalnych – podkreślił dr Tomasz Zacłona rzecznik sądeckiej PWSZ. 

Zajęcia będą odbywały się w trzech grupach stacjonarnych i dwóch niestacjonarnych. Każda będzie liczyła co najmniej trzydzieści osób każda. Rekrutacja elektroniczna rozpoczęła się 14 maja na wszystkich kierunkach studiów i będzie trwała do 26 lipca.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.