Mostki: Zderzenie samochodu osobowego z autobusem

Mostki: Zderzenie samochodu osobowego z autobusem

Wczoraj, około godz. 20.45, w miejscowości Mostki doszło do zderzenia autobusu marki Bova z samochodem osobowym Volvo S40. Autobusem podróżowało 13 pasażerów plus kierowca, zaś osobówką 2 osoby. Chociaż wszyscy uczestnicy wypadku opuścili pojazdy o własnych siłach, w zdarzeniu ucierpiały dwie pasażerki autobusu.

W momencie przybycia ekip ratowniczych, autokar znajdował się poza jezdnią w przydrożnym rowie, położony na prawym boku. Natomiast Volvo blokowało pas ruchu w kierunku Starego Sącza.

Ekipa strażacka zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz wyznaczyła bezpieczne miejsce do przebywania pasażerów. Następnie strażacy sprawdzili wnętrze oraz okolice autokaru i wykluczyli wyciek płynów eksploatacyjnych.

Ponieważ w momencie przybycia ekip ratowniczych droga była całkowicie zablokowana, po przetransportowaniu 2 poszkodowanych pasażerek do szpitala, udrożniono  jeden pas ruchu i kierowano ruchem wahadłowo. Decyzją policji, usunięto Volvo na pobocze. Strażacy usunęli także pozostałości powypadkowe z jezdni.

Akcja ratownicza trwała półtorej godziny.

fot. Komenda Miejska PSP Nowy Sącz