MOST HELEŃSKI zamknięty dla pieszych

Nie wiemy czy na stałe, czy tylko chwilowo, ale Most Heleński jest zamknięty dla pieszych. Prace prowadzone są z pełnym rozmachem. Samochody wciąż mogą przejeżdżać, jednak ludzie, którzy potrzebują dostać się pieszo na osiedle Helena, albo z osiedla Helena do centrum miasta mają spory dylemat jak dotrzeć na drugą stronę Dunajca.

Możliwości jest kilka: złamać zakaz, zrobić sobie długi spacer na sąsiedni most, albo znaleźć jakiś środek transportu, którym można przez przeprawę przejechać.

Pod koniec ubiegłego roku Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informował, że most zostanie zamknięty dla ruchu na przełomie stycznia i lutego. Później termin ten został przesunięty o miesiąc. Okazało się jednak, że i ta data ulegnie zmianie. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie most zostanie wyłączony z ruchu. Oficjalny termin ma zostać ogłoszony na trzy tygodnie przed całkowitym zamknięciem.

Prace ruszyły pełną parą. Przygotowywany jest między innymi teren pod rondo, które znajdzie się częściowo w miejscu, gdzie dawniej stała kamienica przy ulicy Tarnowskiej. W okolicy mostu pojawia się też coraz więcej wykopów i coraz więcej sprzętu.

Jak udało się nam dziś przekonać, zamknięty jest już chodnik od strony ruin zamku, a chodnik, który wiedzie na most po przeciwnej stronie jedni – jest rozkopany. Taśmą zagrodzone jest także wejście na przeprawę po schodach od strony rzeki.

Piesi, którzy chcą dostać się na drugi brzeg Dunajca są zdezorientowani. Stają bezradnie przed znakami zakazu, podpytują robotników co robić.

Udało nam się zauważyć kilka osób łamiących zakaz. Nie mają wyjścia.

Jak można legalnie przejść przez Most Heleński w obecnej sytuacji? Tego staramy się dowiedzieć.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg nie miał czasu dziś z nami porozmawiać. Odpowiedź na nasze pytania obiecał  dopiero w poniedziałek.

Więcej informacji wkrótce.

fot. dts24.pl

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.