Młodzi piłkarze z Krynicy i Limanowej powalczą w Krakowie!

Młodzi piłkarze z Krynicy i Limanowej powalczą w Krakowie!

Kilkuletni adepci piłki nożnej z kilkunastu miast Małopolski, oraz Górnego i Dolnego Śląska zagrają w najbliższy czwartek w krakowskiej Tauron Arenie o atrakcyjne nagrody w ramach corocznego turnieju Tauron Energetyczny Junior Cup. W tym gronie znalazły się również dwa zespoły Akademii Piłkarskiej Limanovia, oraz Mineralnych Krynica-Zdrój.

Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: U-10 (rocznik 2010), U-9 (rocznik 2011) i U-8 (rocznik 2012). Po rozegraniu spotkań „każdy z każdym” zostaną wyłonieni laureaci atrakcyjnych nagród. Na pierwszą ekipę zawodów 10-latków będzie czekał wyjazd na obóz szkoleniowy na Maltę. O przygodę życia i zdobycie cennego doświadczenia powalczą zarówno Kryniczanie, jak i Limanowianie. Oprócz tego zespoły zajmujące miejsca na podium zostaną nagrodzone finansowo (od 5 do 10 tysięcy złotych).

Gościem specjalnym tegorocznego finału rywalizacji w Tauron Arenie będzie legendarny bramkarz, Jerzy Dudek. W świadomości kibiców zasłynął głównie z występu w finale Ligi Mistrzów UEFA w 2005 roku na Stadionie Olimpijskim im. Atatürka w Stambule. Wówczas między innymi dzięki „Dudek Dance” w serii rzutów karnych jego Liverpool FC pokonał AC Milan. Gość specjalny przeprowadzi przedturniejową rozgrzewkę dla młodych piłkarzy.

Fot. Archiwum organizatorów Tauron Energetyczny Junior Cup

Share on twitter
Share on facebook