Młody bramkarz Sandecji buduje swoje doświadczenie w 1. lidze

18-letni Szymon Tokarz po tym jak okazało się, że Sandecja zakończy ligowe zmagania ostatecznie na czwartej pozycji, rozegrał trzy mecze w pierwszym zespole całkiem nieźle zastępując między słupkami doświadczonego Marka Kozioła, który odszedł już do ekstraklasowej Korony Kielce.

Golkiper urodzony 25 marca 2001 roku w lipcu ub. roku został zgłoszony do rozgrywek pierwszej ligi. Wcześniej bronił w czwartoligowych rezerwach klubu z Kilińskiego. Na swoją szansę musiał poczekać, ale wychodzi na to, że było warto.

ks

Czytaj również: TRENER SANDECJI WYSZEDŁ ZE SZPITALA. NIE WIADOMO CZY ZOSTANIE W KLUBIE!

W Nowym Sączu zamierzają bowiem stawiać na wychowanków (Tokarz nim jest), więc młody bramkarz już niebawem może być podstawowym zawodnikiem Sandecji.

Póki co zanotował dwa całkiem udane występy i jeden słabszy. Jego koledzy z nim między słupkami pokonali w Suwałkach Wigry 2:1, zremisowali u siebie 2:2 z liderem, Rakowem Częstochowa oraz na zakończenie ligowych zmagań polegli 0:5 z GKS-em 1962 w Jastrzębiu-Zdroju. Ten ostatni mecz można jednak uznać za wypadek przy pracy. Piłkarze Sandecji myślami byli już chyba na zasłużonych wakacjach.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. R.Szurek

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie