Mistrzostwa Europy tuż tuż. Cheerleaderki jadą do Grecji

Mistrzostwa Europy tuż tuż. Cheerleaderki jadą do Grecji

cheerleaderki Nowy Sącz, Kamienica

W poniedziałek ruszają na kolejną wyprawę życia. Ledwo opadły emocje po Mistrzostwach Świata w Orlando w USA, a przed cheerleaderkami z Nowego Sącza następne wyzwanie – Mistrzostwa Europy w Atenach. Jak zaznacza trener Mirosław Haczek – nie będzie łatwo.

Tym razem nowosądeczanki z Cheer NS połączą swoje siły z zawodniczkami z Diamond Cheer z Kamienicy z powiatu limanowskiego i wystartują jako 29-osobowa drużyna Global Cheer. Dziewczyny z obu grup są podopiecznymi Mirosława Haczka – trenera z Nowego Sącza, a od niedawna dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy.

Do Grecji wyruszą autokarem już w najbliższy poniedziałek. Mistrzostwa Europy potrwają od 1 do 3 lipca, a ,,nasze” zawodniczki zaprezentują swoje umiejętności w sobotę, 2 lipca.

– Dzięki nominacji wywalczonej na ostatnich Mistrzostwach Polski w Józefowie oraz ogromnemu wsparciu ze strony głównego partnera naszych przygotowań oraz wyjazdu do Aten – Małopolski, ten wyjazd dojdzie do skutku – podkreśla trener Mirosław Haczek.

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski po sukcesie dziewczyn na Mistrzostwach Świata zadeklarował finansowe wsparcie przy wyjeździe do Aten. Obietnicę spełnił i drużyna otrzymała 70 tysięcy złotych na ten cel.

– Bardzo dziękujemy też naszym sponsorom Firmie Wiśniowski oraz Galerii Trzy Korony, wspierającym nas od dłuższego czasu – dodaje trener.

Dziewczyny trenują w pocie czoła. Wystartują w prestiżowej konkurencji All Girls Elite i jak zaznacza Mirosław Haczek – łatwo nie będzie.

– Teraz startujemy w dużo trudniejszej konkurencji. Wcześniej był to level trzeci, a teraz piąty, czyli przedostatni. Wyższy jest tylko szósty. Umiejętności muszą być dużo większe, trzeba wykonać znacznie trudniejsze elementy: wyżej wyjść, wyżej podnieść, wyskoczyć i wyrzucić – wyjaśnia trener cheerleaderek.

Przypomnijmy, że zawodniczki z Nowego Sącza stanowiły 1/3 składu kadry narodowej, która wywalczyła w kwietniu dla Polski brązowy medal w Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Orlando w USA. Pisaliśmy o tym między innymi TUTAJ.

fot. Mirosław Haczek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.