Marcinkowice, Stary Sącz: po tych szkołach znajdziesz pracę

Szkoła branżowa I stopnia w Marcinkowicach oraz Szkoła Branżowa I stopnia w Starym Sączu podpisały partnerskie umowy z dwoma sądeckimi firmami BATIM i PARK M. Dzięki temu uczniowie wybierający specjalizacje: kierowca – mechanik i technik – ogrodnik nie będą się musieli w przyszłości martwić o zatrudnienie.

To bardzo dobra informacja – mówi Marek Pławiak, starostwa nowosądecki. – Firmy poszukują profesjonalnych pracowników, specjalnie wykształconych pod ich potrzeby. I w tych dwóch przypadkach tak właśnie będzie.

Zarówno Park M, jak i Batim zaoferują uczniom praktyki i dodatkowe kursy,  będą też patronami klas i zaoferują zatrudnienie po ukończeniu nauki.

Firma Batim będzie patronem klasy o kierunku: kierowca-mechanik w szkole branżowej I stopnia w Marcinkowicach. W ramach porozumienia pomiędzy starostwem, a prezesem firmy, młodzież będzie mogła bezpłatnie zrobić prawo jazdy kategorii B i C, kurs na przewóz rzeczy oraz podstawowy kurs ADR uprawniający do przewożenia towarów niebezpiecznych. Absolwent tego kierunku uzyska tytuł zawodowego kierowcy – mechanika, a także kwalifikacje A69 pozwalające na eksploatację środków transportu drogowego. Batim zapewni również praktykę w salonach samochodowych i ewentualne zatrudnienie na stanowisku mechaników.

PARK M, będzie patronem klas o kierunku kształcenia technik ogrodnik i ogrodnik w Szkole Branżowej i stopnia w Starym Sączu (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych). W ramach zajęć uczniowie będą mogli odbywać praktyki w PARK M, a po ukończeniu nauki będą mogli podjąć pracę w firmie.

Nabór do szkół rozpoczyna się 24 kwietnia 2017 r.

fot.pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.