Mistrz celnej riposty

Powtórka dla młodszych Czytelników. Lubicie przysłowia, które są ponoć mądrością narodu? No więc, Drogie Dzieci, jakie przysłowie pasuje do naszego zdjęcia?

wsb3

Tak, to jest prawidłowa odpowiedź! „Grzegorz Fecko strzela, Pan Bóg kule nosi”. Wszyscy, którzy tak sobie pomyśleli, dobrze pomyśleli i gdyby to był prawdziwy konkurs, na pewno wygraliby jakąś nagrodę. Ale to nie był prawdziwy konkurs (RODO!), tylko szybka powtórka przed próbną maturą z języka polskiego.

Tyle analizy językoznawczej. Teraz analiza polityczna prezentowanego zdjęcia. Jak twierdzą politologowie, słynny sądecki radny wyraźnie przygotowuje się do nowej kadencji w Radzie Miasta. Grzegorz Fecko wysłał w kierunku przeciwników politycznych (na razie trudno ustalić, kim oni są, ale niedługo to się wyjaśni) wyraźny sygnał, iż nie przypadkiem nazywany jest mistrzem celnej riposty. Według naszych informacji Fecko trenował na strzelnicy jeszcze celniejsze niż dotychczas riposty. Nieprawdziwe natomiast okazały się pogłoski, jakoby radny Fecko miał do swojego programu wyborczego dopisać punkt o powszechnym dostępie sądeczan do broni palnej. „Palnij się w czoło i przebiegnij wokoło” – miał celnie zaripostować Grzegorz Fecko na dociekliwie pytanie kolegi z klubu, czy jest uzbrojony. Pif-paf!

Czytaj „Dobry Tygodnik Sądecki” – kliknij i pobierz bezpłatnie cały numer:

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]