Miss Małopolski 2022 została sądeczanka Aleksandra Budnik. Mystkowianie dumni z Oli

Miss Małopolski 2022 została sądeczanka Aleksandra Budnik. Mystkowianie dumni z Oli

Miss Małopolski 2022, Miss Ziemi Sądeckiej 2022, Krynica-Zdrój

W sobotni wieczór Krynica-Zdrój stała się stolicą piękna za sprawą gali finału konkursu Miss Małopolski 2022. Najpiękniejszą Małopolanką została 20-letnia Aleksandra Budnik z Klęczan koło Nowego Sącza, a Najpiękniejszą Sądeczanką – Wiktoria Basiaga.

Gala odbyła się w sobotni wieczór w Hotelu Czarny Potok. Przed jury i publicznością zaprezentowało się dziesięć kandydatek, które zabiegały o korony miss i o prawo reprezentowania Małopolski w ogólnopolskim konkursie Miss Polski 2022. Na scenie wystąpili: Mateusz Ziółko, Miłosz Gdula, ukraińska wokalistka Anna Lysenko i saksofonistka –  absolwentka Uniwersytetu Charkowskiego Maria Czerkas. Pojawił się także taneczny zespół MARAQJA.

– Panowie uważajcie, bo to jest bardzo niebezpieczne miejsce. W 2009 roku przyjechałem na wybory Miss Małopolski, na które zaprosiła mnie Asia Durlak. Otworzyła mi drzwi piękna brunetka i dzisiaj mamy dwójkę dzieci – żartował po występie Mateusz Ziółko.

Kandydatki zaprezentowały się m.in. w sukniach wieczorowych, bieliźnie i w ubraniach zaprojektowanych przez Piotra Ciepała i Zuzannę Żytkowicz. Ale nie tylko nieskazitelny wygląd kandydatek się liczył. Piękności musiały również zmierzyć się z pytaniami jury. Wszystkie poradziły sobie bez najmniejszego problemu. Jedna z dziewczyn na pytanie – co zrobiłaby, gdyby została premierem, stwierdziła jednoznacznie, że obniżyłaby podatki. Ta odpowiedź bardzo spodobała się publiczności, która nagrodziła ją brawami.

Miss Małopolski 2022, Miss Ziemi Sądeckiej 2022, Krynica-Zdrój
Miss Małopolski 2022 Aleksandra Budnik

Najpiękniejszą Małopolanką została pochodząca z okolic Nowego Sącza 20-letnia Aleksandra Budnik, kandydatka z numerem 4. Ola studiuje kosmetologię i jest fotomodelką. Jej pasją są podróże, kosmetyka, moda oraz taniec. Na co dzień pracuje w hotelu jako recepcjonistka spa oraz tańczy w Zespole Regionalnym Mystkowianie. Jak przyznaje, lubi sprawiać radość ludziom, bo wie, że każdy uśmiech drugiego człowieka przybliża nas do siebie. Chciałaby, żeby wśród ludzi panowała miłość, zrozumienie i wzajemna pomoc. Nie kryła wzruszenia, kiedy ogłoszono, że to właśnie ona została Miss Małopolski 2022. Dumy nie kryją również przyjaciele z Zespołu Regionalnego Mystkowianie: ,,Z ostatniej chwili! Nasza Ola została Miss Małopolski” – podzielili się w mediach społecznościowych.

Miss Małopolski 2022, Miss Ziemi Sądeckiej 2022, Krynica-Zdrój
Miss Ziemi Sądeckiej 2022 Wiktoria Basiaga

Tytuł Miss Ziemi Sądeckiej zdobyła 21-letnia Wiktoria Basiaga z Brzeznej. Mieszkanka gminy Podegrodzie interesuje się psychologią i chciałaby pomagać ludziom, którzy tego potrzebują. Uwielbia spędzać czas z najbliższymi, podróżować oraz być blisko natury. Jej pasją jest śpiew oraz praca z dziećmi. Na co dzień studiuje pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Najważniejsza dla niej jest rodzina oraz bliskie osoby.

Finał Miss Małopolski 2022

Miss Social Mediów – Zuzanna Szewczyk – kandydatka z numerem 9 (Bilsko, gm. Łososina Dolna)

Miss Foto – Gabriela Chojnowska – kandydatka z numerem 1 (Nowy Sącz)

Miss Gracji – Zuzanna Szewczyk – kandydatka z numerem 9 (Bilsko, gm. Łososina Dolna)

Miss Ziemi Sądeckiej – Wiktoria Basiaga – kandydatka z numerem 2 (Brzezna, gm. Podegrodzie)

II Wicemiss Małopolski 2022 – Jowita Grocholewska – kandydatka z numerem 10 (Nowy Sącz)

I Wicemiss Małopolski 2022 – Patrycja Krzywoń – kandydatka z numerem 5 (Kraków)

Miss Małopolski 2022 – Aleksandra Budnik kandydatka z numerem 4 (z okolic Nowego Sącza)

Galę finałową poprowadzili Jacek Tomkowicz i Mateusz Opyrchał –  prezenterzy RMF FM. Organizatorką konkursu Miss Małopolski 2022 była, jak co roku, sądeczanka Joanna Durlak.  Retransmisja z gali –>TUTAJ. 

Fot. Gorlice TV/
prt sc
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.