W regionie lekarzy jak na lekarstwo? Oferty są, chętnych brak

W regionie lekarzy jak na lekarstwo? Oferty są, chętnych brak

szpital, brak lekarzy, Limanowa, Nowy Sącz

Na oficjalnych stronach szpitali w naszym regionie widnieją ogłoszenia o ofertach dla lekarzy specjalistów. Chętnych jednak nie ma. Brakuje lekarzy, więc kolejki wydłużają się. Pacjenci, którzy dłużej nie mogą czekać, korzystają z prywatnej opieki zdrowotnej, ale czy wszystkich na to stać?

Szpital Powiatowy w Limanowej imienia Miłosierdzia Bożego poszukuje reumatologa, dermatologa i gastroenterologa do pracy w poradniach specjalistycznych. Brakuje także lekarzy ginekologów do pracy w poradni specjalistycznej oraz na Oddziale Ginekologii i Położnictwa. Placówka potrzebuje również internistów do pracy w Oddziale Chorób Wewnętrznych i lekarzy na Oddział Chirurgii Ogólnej.

Jak zapewnia dyrekcja szpitala, warunki płacy i formy zatrudnienia są do uzgodnienia. Medycy, którzy chcieliby pracować w szpitalu powinni skontaktować się z władzami szpitala pod nr tel.: (18) 33-01-780.

Jak już informowaliśmy, również Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu potrzebuje kardiologa do pracy w poradni. Lecznica posiada ponad dwadzieścia poradni począwszy od diabetologicznej przez pulmonologiczną po reumatologiczną czy chirurgii onkologicznej. Poradnia kardiologiczna jest zamknięta od stycznia. Nadal nie udało się znaleźć chętnego do pracy w niej.

– Poradnia jest zamknięta od stycznia, gdyż nie mamy obsady lekarskiej. Jest ogłoszony konkurs, niestety żaden lekarz się nie zgłosił. Poradnia kardiologiczna nie może działać bez lekarza. O sytuacji został poinformowany Narodowy Fundusz Zdrowia – wyjaśniała w rozmowie z naszą redakcją Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka szpitala.

Czytaj także: Najstarsza pianistka na świecie pochodzi z Małopolski. Pani Wanda Szajowska świętuje 111 urodziny

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.