Mieszkańcy ulicy Kamiennej w Nowym Sączu doczekają się chodnika

Brak chodnika przy ulicy Kamiennej w Nowym Sączu to temat, który boli mieszkańców tej ulicy od wielu lat. Mieszkańcy osiedla Zawada od dawna walczyli o to, by móc bezpiecznie dotrzeć do pracy, szkoły, czy po prostu na przystanek. Choć ze sporym opóźnieniem - budowa w grudniu wreszcie się rozpoczęła. 

Renault2

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu podpisał umowę z wykonawcą chodnika przy ulicy Kamiennej jeszcze w czerwcu. Jednak radość ludzi czekających na tę inwestycję nie trwała długo.  Obiecywano, że prace miały być wykonane do końca listopada, tymczasem jesień minęła, a roboty nie zostały nawet rozpoczęte.

Wreszcie, początkiem grudnia, budowa ruszyła - o czym informowaliśmy TUTAJ.

W tym roku inwestycja nie zostanie zakończona. Wśród projektów uchwał na Sesję Rady Miasta, która odbędzie się 28 grudnia 2017 r. znalazł się projekt 521 w sprawie: ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego. W wykazie, który stanowi załącznik do powyższego dokumentu, znaleźć można zadanie pod nazwą ,,Budowa chodnika w ciągu ul. Kamiennej na odcinku od istniejącego chodnika ul. Prusa do granicy miasta Nowego Sącza wraz z kanalizacją deszczową”. Kwota, jaka została przypisana do inwestycji to 1 129 520,00 zł.

Ostateczny termin wykonania zadania nie napawa optymizmem, bo data jaka została wyznaczona to 30. czerwca.

fot. ilustracyjne MZD Nowy Sącz

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.