Mieszkańcy ulicy Kamiennej w Nowym Sączu doczekają się chodnika

Brak chodnika przy ulicy Kamiennej w Nowym Sączu to temat, który boli mieszkańców tej ulicy od wielu lat. Mieszkańcy osiedla Zawada od dawna walczyli o to, by móc bezpiecznie dotrzeć do pracy, szkoły, czy po prostu na przystanek. Choć ze sporym opóźnieniem – budowa w grudniu wreszcie się rozpoczęła. 

wsb3

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu podpisał umowę z wykonawcą chodnika przy ulicy Kamiennej jeszcze w czerwcu. Jednak radość ludzi czekających na tę inwestycję nie trwała długo.  Obiecywano, że prace miały być wykonane do końca listopada, tymczasem jesień minęła, a roboty nie zostały nawet rozpoczęte.

Wreszcie, początkiem grudnia, budowa ruszyła – o czym informowaliśmy TUTAJ.

W tym roku inwestycja nie zostanie zakończona. Wśród projektów uchwał na Sesję Rady Miasta, która odbędzie się 28 grudnia 2017 r. znalazł się projekt 521 w sprawie: ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego. W wykazie, który stanowi załącznik do powyższego dokumentu, znaleźć można zadanie pod nazwą ,,Budowa chodnika w ciągu ul. Kamiennej na odcinku od istniejącego chodnika ul. Prusa do granicy miasta Nowego Sącza wraz z kanalizacją deszczową”. Kwota, jaka została przypisana do inwestycji to 1 129 520,00 zł.

Ostateczny termin wykonania zadania nie napawa optymizmem, bo data jaka została wyznaczona to 30. czerwca.

fot. ilustracyjne MZD Nowy Sącz

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]