Dawid Listos, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu

Miejski Ośrodek Kultury ma nowego dyrektora

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu ma nowego dyrektora. Zwycięzcą ogłoszonego przez władze miasta konkursu na to stanowisko jest Dawid Listos, wieloletni pracownik innej miejskiej placówki kulturalnej - Małej Galerii.

wsb3

Dawid Listos, rocznik 1980 r., z wykształcenia, a także z pasji jest animatorem kultury. Ukończył  Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji na Uniwersytecie Śląskim. 12 lat przepracował w nowosądeckiej Małej Galerii, w której organizował koncerty muzyczne oraz inne wydarzenia artystyczne, w tym spektakle teatralne oraz monodramy z udziałem największych gwiazd polskiej sceny.

Podczas swojej kariery zawodowej był również realizatorem zadań związanych z organizacją corocznych edycji Małego Festiwalu Form Artystycznych. Jako pasjonat teatru zapoczątkował też w Małej Galerii, znane miłośnikom tego tematu "Wieczory Teatralne", podczas których oglądać można było najwybitniejsze realizacje Teatru Telewizji.

W młodości związany był z Teatrem Robotniczym im. Bolesława Barbackiego oraz Teatrem NSA w Nowym Sączu. Podczas studiów tworzył grupy animacyjne i estradowe oraz akcje charytatywne, m.in. na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Cieszynie oraz tamtejszego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Pracę na nowym stanowisku Dawid Listos rozpocznie w pierwszym tygodniu lutego.

Czytaj też:

Tajemnicza łyżwiarka z Jeziora Rożnowskiego [FILM]

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.