Miejski monitoring wzbogaci się o nowe kamery. „Prośby od mieszkańców”

Jak informuje oficjalna witryna internetowa Urzędu Miejskiego w Gorlicach sieć miejskiego monitoringu wzbogaci się o siedem kamer.

Renault2

Zostaną one zamontowane na ul Kopernika w Gorlicach. Dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta nad Ropą wykonane zostanie nowe połączenie dla podglądu obrazu ze wszystkich kamer miejskich, będzie miała do nich dostęp Policja. Dzięki temu podgląd sytuacji będzie szybszy niż do tej pory, stróże prawa będą mogli reagować szybciej.

Czytaj również: Dawid Janczyk ma nowy klub! Zagra w „okręgówce”

- Prośby o poszerzenie monitoringu miejskiego w kolejnej części Gorlic przy ul. Kopernika, spływały do mnie bezpośrednio od mieszkańców, a również Komisja Spraw Społecznych wnioskowała w tej sprawie. Dlatego podjąłem decyzję o zakupie i montażu 7 nowych kamer. Dodatkowo, dzięki współpracy z z Komendantem Powiatowym Policji, dostęp do obrazu z wszystkich miejskich kamer będzie miała także Policja. Jestem przekonany, że uzupełnianie się w prowadzeniu obserwacji, przełoży się na szybsze skierowanie informacji do patroli działających w terenie – mówi Burmistrz Rafał Kukla.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.