Michał Kądziołka rezygnuje z funkcji wiceprzewodniczącego

Michał Kądziołka rezygnuje z funkcji wiceprzewodniczącego

Michał Kądziołka, PiS, WNS, rezygnacja

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Kądziołka rezygnuje z pełnionej funkcji. Dzisiaj w tej sprawie złożył do Biura Rady Miasta Nowego Sącza stosowne pismo. To początek spodziewanych zmian w prezydium.

Od ponad pół roku radni próbowali odwołać z funkcji przewodniczącej Iwonę Mularczyk. Bezskutecznie. Projekty uchwał ośmiokrotnie lądowały w ,,zamrażalce” szefowej rady, która nie dopuściła, aby rajcy wprowadzili je do porządku obrad. W tej sprawie jedenastu radnych złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

– Od pół roku, jak twierdzi przewodnicząca, nie da się go przeprocedować, bo covid… Po prostu nie ma chęci poddania się demokratycznej weryfikacji, co upośledza działanie rady miasta – mówił wówczas podczas konferencji prasowej przewodniczący klubu radnych ,,Koalicji Nowosądeckiej” Maciej Prostko. O tym informowaliśmy w artykule: Pracy przewodniczącej Iwonie Mularczyk przyjrzy się prokurator

Także projekt dotyczący odwołania Michała Kądziołki z funkcji wiceprzewodniczącego utknął w ,,poczekalni” Iwony Mularczyk. Po tym jak radni ,,Sojuszu dla Nowego Sącza”, ,,Koalicji Obywatelskiej” i ,,Koalicji Nowosądeckiej” zbojkotowali sesję i nie pojawili się na niej on-line, doszło do spotkania przedstawicieli wszystkich klubów i rozmowy przy tzw. ,,okrągłym stole”. Wówczas przewodnicząca zadeklarowała, że radni doczekają się jej odwołania.

– Doczekają się państwo. Na środę, 4 maja zwołam kolejną sesję. Będą państwo mieli kontrolę. Będzie przeprowadzona w taki sposób, że będą państwo mogli przeprowadzić zmiany w prezydium – powiedziała Iwona Mularczyk.

Dzisiaj do Biura Rady Miasta Nowego Sącza wiceprzewodniczący Michał Kądziołka złożył pismo dotyczące swojej rezygnacji z pełnionej funkcji.

Tak, dzisiaj wpłynęła rezygnacja pana wiceprzewodniczącego – potwierdziła w rozmowie z naszą redakcją pracownica Biura Rady Miasta. Z samym zainteresowanym nie udało nam się skontaktować. Prawdopodobnie tuż przed sesją w środę swoją rezygnację złoży także przewodnicząca Iwona Mularczyk. Kto ją zastąpi? Tego dowiemy się na pierwszej od dwóch lat stacjonarnej sesji rady miasta.

Fot,. arch. dts24.pl/ Klaudia Kulak 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.