Miasto remontuje mieszkanie zniszczone przez psie fekalia

Miasto wyremontuje mieszkanie komunalne, znajdujące się w bloku na ulicy Zamenhoffa 8 w Nowym Sączu. Znajduje się ono dokładnie pod tym, w którym na niewielkiej przestrzeni i w tragicznych warunkach przetrzymywano sforę psów. Przypomnijmy, że w czerwcu funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej weszli do mieszkania pod nieobecność Janusza i Janiny T. i zabrali 26 zwierzaków.

Po interwencji sąsiedzi odetchnęli z ulgą, ponieważ hałas i fetor dochodzący z mieszkania państwa T. nie pozwalał na normalne funkcjonowanie. Jak twierdzą świadkowie, psy nie były nigdy wyprowadzane, wychodziły tylko na balkon, a dwukrotnie doszło do sytuacji, kiedy zwierzak wypadł z trzeciego piętra.

Psy załatwiały swoje potrzeby bezpośrednio na podłogę, a nieczystości przeciekały przez strop do mieszkania komunalnego znajdującego się piętro niżej, dlatego też nadaje się ono do gruntownego remontu.

W postępowaniu przetargowym na odnowienie lokalu złożono siedem ofert, które wczoraj zostały otwarte. Jak informuje UM - najtańsza oferta została złożona przez firmę: Zakład Remontowo-Budowlane Kazimierz Obrzut i opiewała na kwotę 9.180,00 zł brutto. Najdroższa oferta wynosiła 20.342,67 zł.

Jak wyjaśnia Monika Zagórowska z biura prasowego UM - remont obejmuje wykonanie podwieszanego sufitu, malowanie mieszkania oraz wymianę okien.

- Informuję również, że rodzina, która posiadała psy, nadal mieszka w swoim mieszkaniu (nie mamy informacji czy nadal posiadają zwierzęta).

Więcej o psiej aferze z ulicy Zamenhofa i uciążliwych lokatorach przeczytasz TUTAJ. Uwaga! W artykule znajdują się drastyczne zdjęcia.

Poniżej fotografie mieszkania przeznaczonego do remontu.

fot. UM Nowego Sącza

 

WIŚNIAMAŁALIP

Wypowiedz się w tej sprawie