Miała stłuczkę, ale mimo wszystko jazdę egzaminacyjną zdała

Wczoraj po południu na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Osobówka uderzyła w samochód jazdy egzaminacyjnej. Jak udało się nam dowiedzieć, mimo wszystko egzaminowana kobieta zdała pomyślnie.

wsb3

Do zdarzenia doszło około 13:45 na skrzyżowaniu ulicy 1 Brygady z Alejami Piłsudskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mieszkanka Sądecczyzny, jadąca z niepełnosprawnym dzieckiem, uderzyła w pojazd wjeżdżający na rondo. Był to samochód jazdy egzaminacyjnej.

- Kierująca pojazdem marki Opel nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Suzuki (pojazd egzaminacyjny „L”), w wyniku czego najechała na jego tył - informuje Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

- Każde jedno zdarzenie drogowe, wypadek, czy stłuczka, które jest z winy kursanta zdającego egzamin, skutkuje przerwaniem egzaminu i oceną negatywną. Natomiast jeśli nie jest to spowodowane przez kursanta, a chce on jechać dalej, czuje się na siłach, nie zdenerwował się, to może kontynuować jazdę tym samym samym samochodem, jeśli da się nim jechać, lub jakimś innym - mówi Wiesław Kądziołka, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

- Wczoraj pani zdecydowała się kontynuować egzamin i zdała szczęśliwie - dodaje wicedyrektor. Tym razem został podstawiony nowy samochód, choć tak naprawdę ten, biorący udział w stłuczce nie uległ większemu uszkodzeniu. Pojazd wymieniono, by dodatkowo nie stresować zdającej.

- Kierujący byli trzeźwi. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Wobec sprawcy kolizji policjanci zastosowali środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia  - relacjonuje podkomisarz Justyna Basiaga.

fot. ilustr. MORD Nowy Sącz

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.