Skrudzina: trwa budowa tajemniczych labiryntów. Już wiemy co to będzie

W gminie Stary Sącz powstają tajemnicze labirynty. Nieopodal placu budowy zawisł drewniany szyld z napisem: "Labiland". Już wiemy co tam będzie.

dts

W Skrudzinie powstaje rodzinny park rozrywki. Jak się okazuje, otwarcie już całkiem blisko...

- Termin zależy od odbioru budowlanego. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, to planujemy otwarcie około 20 kwietnia, a najpóźniej w długi weekend majowy - mówi Przemysław Jasiński, który wraz z żoną postanowił stworzyć Labiland. Jak zdradza mężczyzna, nazwa parku pochodzi od labiryntów, które będą się w nim znajdować.

- Jeden z labiryntów, które budujemy, ma ścieżki długości około 2 kilometrów i jest wykonany z drewnianych paneli o wysokości około 2 metrów. Z założenia jest to labirynt edukacyjny. Wisieć tam będą tablice z pytaniami, a właściwe odpowiedzi wskażą drogę do wyjścia - zdradza Przemysław Jasiński.

- Drugi labirynt jest z odkrytymi ścianami, dla dzieciaków - tam będą mieć kontakt z rodzicem, więc się nie wystraszą. W tym większym mogłyby spanikować i wejść mogą do niego tylko z opiekunem.

Wśród atrakcji będzie także "bilard kopany", w którym zamiast bil są piłki, a zamiast kija - noga. Prócz tego w parku znajdą się kręgle na świeżym powietrzu oraz strefa dla małych dzieci. W Labilandzie będzie można też poszukać skarbów za pomocą wykrywaczy metali.

- Inwestor dzierżawi około hektara terenu od gminy - mówi Rafał Kamieński z Urzędu Miasta Starego Sącza. - Będzie to taki fajny park rodzinny, dużo atrakcji dla dzieci - zapewnia mężczyzna.

Niedługo przybędzie nam kolejne miejsce gdzie fajnie spędzimy czas z rodziną. 👍W Skrudzinie powstaje "Labiland" - rodzinny park rozrywki. Pracy jeszcze jest sporo, ale więcej szczegółów otwarcie wkrótce.

Publicerat av Gmina Stary Sącz den 15 mars 2018

fot.: Gmina Stary Sącz

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.