Skrudzina: trwa budowa tajemniczych labiryntów. Już wiemy co to będzie

Skrudzina: trwa budowa tajemniczych labiryntów. Już wiemy co to będzie

W gminie Stary Sącz powstają tajemnicze labirynty. Nieopodal placu budowy zawisł drewniany szyld z napisem: „Labiland”. Już wiemy co tam będzie.

W Skrudzinie powstaje rodzinny park rozrywki. Jak się okazuje, otwarcie już całkiem blisko…

Termin zależy od odbioru budowlanego. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, to planujemy otwarcie około 20 kwietnia, a najpóźniej w długi weekend majowy – mówi Przemysław Jasiński, który wraz z żoną postanowił stworzyć Labiland. Jak zdradza mężczyzna, nazwa parku pochodzi od labiryntów, które będą się w nim znajdować.

Jeden z labiryntów, które budujemy, ma ścieżki długości około 2 kilometrów i jest wykonany z drewnianych paneli o wysokości około 2 metrów. Z założenia jest to labirynt edukacyjny. Wisieć tam będą tablice z pytaniami, a właściwe odpowiedzi wskażą drogę do wyjścia – zdradza Przemysław Jasiński.

Drugi labirynt jest z odkrytymi ścianami, dla dzieciaków – tam będą mieć kontakt z rodzicem, więc się nie wystraszą. W tym większym mogłyby spanikować i wejść mogą do niego tylko z opiekunem.

Wśród atrakcji będzie także „bilard kopany”, w którym zamiast bil są piłki, a zamiast kija – noga. Prócz tego w parku znajdą się kręgle na świeżym powietrzu oraz strefa dla małych dzieci. W Labilandzie będzie można też poszukać skarbów za pomocą wykrywaczy metali.

– Inwestor dzierżawi około hektara terenu od gminy – mówi Rafał Kamieński z Urzędu Miasta Starego Sącza. – Będzie to taki fajny park rodzinny, dużo atrakcji dla dzieci – zapewnia mężczyzna.

Niedługo przybędzie nam kolejne miejsce gdzie fajnie spędzimy czas z rodziną. 👍W Skrudzinie powstaje "Labiland" – rodzinny park rozrywki. Pracy jeszcze jest sporo, ale więcej szczegółów otwarcie wkrótce.

Opublikowany przez Gmina Stary Sącz Czwartek, 15 marca 2018

fot.: Gmina Stary Sącz

Share on twitter
Share on facebook