Prawniczka okazała się oszustką. Pozbawiła sądeckiego biznesmena kilku milionów złotych

Prawniczka okazała się oszustką. Pozbawiła sądeckiego biznesmena kilku milionów złotych

kodeks karny

Jeden z sądeckich przedsiębiorców stracił ponad 3 miliony złotych. Podobny los spotkał dwoje mieszkańców Podhala. Byłej adwokatce i jej wspólnikowi, którzy odpowiedzą za oszustwa, grozi nawet 10 lat więzienia.

Mieszkaniec Sądecczyzny chciał odzyskać wierzytelności od swoich kontrahentów. Zdecydował się na skorzystanie z usług krakowskiej kancelarii. Kobieta, która tam pracowała, od maja 2019 roku do września 2021 roku pobierała od przedsiębiorcy gotówkę – rzekomo na opłaty w sprawach, w których go reprezentowała.

W rzeczywistości działała w porozumieniu ze swoim wspólnikiem, nie uiszczała opłat, a niczego nie spodziewającemu się klientowi przedstawiała fałszywe zaświadczenia. Później wyszło też na jaw, że oszustka podała sądeczaninowi fałszywy numer rachunku bankowego. Miał on należeć do krakowskiego sądu, a w rzeczywistości był to numer prywatnego rachunku kobiety.

Wszczęto śledztwo, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu. Jak się okazało, adwokatka z Krakowa kilka lat wcześniej utraciła prawo wykonywania zawodu. Nie przeszkodziło jej to w kontynuowaniu pracy i oszukiwaniu klientów. Co więcej, sądecki przedsiębiorca nie jest jedyną osobą pokrzywdzoną.

Kobieta zajmowała się także sprawą dotyczącą zadłużenia hipotecznego dwojga mieszkańców Podhala, od których w podobny sposób wyłudziła blisko milion złotych – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

We wtorek 5 lipca była adwokatka usłyszała zarzut oszustwa na znaczną kwotę. Może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Dwa dni później, 7 lipca, zatrzymano też wspólnika kobiety, który jest czynnym adwokatem. Usłyszał ten sam zarzut, co jego koleżanka, i podobnie jak ona przez trzy miesiące będzie czekał w areszcie na wyrok.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Stary Sącz. Zderzenie na skrzyżowaniu z drogą krajową

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.