Samochód ciężarowy przewrócił się na Juście

Samochód ciężarowy przewrócił się na Juście

Tęgoborze, samochód ciężarowy

Samochód ciężarowy marki Mercedes Atego z przyczepą zjeżdżał drogą krajową nr 75 z Justu. Na jednym z ostrych zakrętów przewrócił się i wypadł ze stromego pobocza. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek, 12 lipca. Wszystko uwieczniły kamery.

Służby zostały zadysponowane do miejscowości Tęgoborze (gmina Łososina Dolna) o godzinie 15.43.

– Mercedes leżał na prawym boku, jego przód znajdował się częściowo na pasie jezdni. Natomiast przyczepa obróciła się na haku i leżała wzdłuż zbocza. Przyczepa uległa dużemu zniszczeniu. Materiał na niej przewożony, którym była wełna mineralna, wypadł na pobocze – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Na szczęście kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało. Mężczyzna podróżował sam.

Z uszkodzonego auta wylewał się płyn oczyszczający spaliny. Strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze oraz OSP Tabaszowa zabezpieczyli teren, odłączyli akumulatory w aucie i podłożyli pojemnik pod miejsce wycieku. Na koniec przelali płyn do beczki i przekazali kierowcy.

Aby móc wyciągnąć przyczepę, rozładowano z niej paczki z wełną. Kiedy na miejsce dotarł holownik, ruch na drodze został całkowicie wstrzymany.

– Za pomocą przecinarki spalinowej usunięto zgniecioną barierę energochłonną celem wykonania dostępu dla holownika. Udzielono pomocy w zapięciu zawiesi stalowych o elementy nośne wywróconego pojazdu oraz pomagano ciężkim samochodem ratownictwa technicznego wyciągnąć pojazd – informują strażacy.

Samochód ciężarowy został odholowany na parking w miejscowości Tęgoborze. Pozostałości po zdarzeniu uprzątnięto z jezdni. Działania strażaków trwały ponad trzy i pół godziny. Później na miejscu pozostali jeszcze policjanci oraz właściciel pojazdu.

Poniżej nagranie z momentu zdarzenia opublikowane przez OSP Tęgoborze, a pod nim galeria zdjęć.

fot. PSP w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.