MCK Sokół ogłasza konkurs plastyczny. Nagrodą jest lot widokowy nad Sądecczyzną

MCK Sokół ogłasza konkurs plastyczny. Nagrodą jest lot widokowy nad Sądecczyzną

Konkurs skierowany jest do rodzin (dzieci z rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami) oraz grup szkolnych i podwórkowych, które wykonają pracę plastyczną o tematyce lotniczej.

Chodzi o to, żeby te dzieci dorastały w atmosferze tworzenia, a nie odtwarzania. Tworzenie daje im przyszłość, daje im moc – mówił Stanisław Szarek.

Pora na marzenia…. Każdy moment kiedy siądziemy z książką, farbą, kredką, z jakąkolwiek formą przekazu artystycznego, to jest ten moment oderwania się od tego brutalnego, codziennego życia i wejścia do krainy marzeń – dodał Patryk Wicher.

W Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa dotyczącą Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego MAGIA LOTU, którego celem jest rozbudzenie wyobraźni wśród dzieci, zainteresowanie ich różnymi formami tworzenia, a także propagowanie czytelnictwa.

Wzięli w niej udział poseł Patryk Wicher, dyrektor MCK SOKÓŁ Andrzej Zarych, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu Alina Marek, Zastępca Prezesa Zarządu Stowarzyszenia ORION Michał Mółka oraz pomysłodawca Konkursu – Stanisław Szarek.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie organizatora mcksokol.pl/wydarzenie/ogolnopolski-konkurs-plastyczny-magia-lotu oraz wykonanie pracy i przesłanie jej na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz.

Termin nadsyłania prac mija 25 sierpnia br.

Nagrodę główną, lot widokowy nad Sądecczyzną, ufundowało Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przy współpracy Aeroklubu Podhalańskiego im. Leopolda Kwiatkowskiego. Przygotowano również inne nagrody rzeczowe w tym vouchery do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Ogłoszenie wyników nastąpi po 1 września 2023 roku, a prace laureatów będzie można podziwiać na specjalnej wystawie, połączonej z czytaniem książek, w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączy.

Konkurs wpisze się w obchody 100-lecia lotnictwa na Sądecczyźnie. W sali im. Romana Sichrawy zawiśnie szybowiec „Wrona”

Te szybowce były produkowane w Nowym Sączu przed II wojną światową i taki specjalny eksponat przyjedzie z Muzeum Lotnictwa żebyśmy mogli w jego towarzystwie się tutaj spotkać – mówił dyrektor Zarych. Szybowiec będzie można podziwiać m.in. podczas uroczystego wręczenia nagród.

fot. Bartłomiej Wawrzyniak MCK SOKÓŁ; video Jakub Kosakowski MCK SOKÓŁ

Czytaj też:

klik

Jerzy Zima Olszowski zmuszony jest zamknąć „Prowincjonalną”

Share on twitter
Share on facebook