Krystian z Nowego Sącza w Szansie na Sukces

Krystian Gizicki z Nowego Sącza zaprezentował swoje wokalne umiejętności w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021”. Odcinek z jego udziałem został wyemitowany wczoraj na kanale TVP2.

O udział w finale walczyło siedmioro młodziutkich wokalistów. Stawka była wysoka, bo zwycięzca programu będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji Junior 2021 w Paryżu. W jury zasiedli: Cleo, Misha Kostrzewski oraz 11-letnia Marianna Józefina Piątkowska.

Krystian zaśpiewał utwór ,,Save your kisses for me” zespołu Brotherhood Of Man, z czym poradził sobie świetnie. Ostatecznie jednak zwyciężczynią odcinka została Marysia Stachera z okolic Kielc.

Okazuje się, że śpiew to nie jedyna muzyczna zdolność Krystiana.

– Moim głównym instrumentem jest perkusja, aczkolwiek gram również na innych instrumentach: akordeon, melodyka, a ostatnio zacząłem też na gitarze – zdradził w rozmowie z prowadzącym.

Udział w Szansie na Sukces to nie pierwszy występ nastolatka z Nowego Sącza na szklanym ekranie. W ubiegłym roku chłopak zaśpiewał w programie The Voice Kids, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Krystian Gizicki jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 18, a także Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia. Należy do zespołu Promyczki Dobra. Uczy się także śpiewu w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu pod okiem Doroty Szymbary i Leszka Zygmunta.

fot. screeny odcinka – vod.tvp.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.