Marcinkowice: tu będą kształcić przyszłych saneczkarzy

Już od września tego roku młodzi ludzie z Sądecczyzny będą mogli wybrać ciekawą ścieżkę kariery. W Zespole Szkół w Marcinkowicach (gmina Chełmiec) powstaje nowa klasa o profilu sportowym ze specjalnością sportów saneczkowych. 

PROTEUSSMARZ

Szkoła w Marcinkowicach zostanie wyposażona w dwa trenażery saneczkarskie, a Polski Związek Sportów Saneczkowych pomoże opracować program kształcenia dla nowego profilu, a także wesprze organizację specjalnych obozów treningowych dla uczniów. Jak zauważyła dyrekcja szkoły, powstanie takiej klasy to wielka szansa dla uczniów z całego powiatu.

Dziś (26 lutego) w siedzibie Starostwa w Nowym Sączu zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zespołem Szkół w Marcinkowicach a Powiatem Nowosądeckim i Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych.

To świetna informacja dla młodych ludzi, którzy chcą uprawiać sport. Przypomnę, że Zespół Szkół w Marcinkowicach wzbogaci się o pełnowymiarową halę sportową wraz ze strzelnicą. Nie jest wykluczone, że przy wsparciu PZSSan udałoby się wybudować naturalnie lub sztucznie śnieżony tor saneczkowy – stwierdził starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

fot. Maria Olszowska
źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.