Uwaga kierowcy! Wzmożone kontrole policyjne

Jutro (27 lutego) w całej Polsce policjanci przeprowadzą działania pod nazwą "Prędkość". Oznacza to, że tego dnia szczególną uwagę zwrócą na kierowców, którzy będą jechali zbyt szybko.

Renault2

Funkcjonariusze przeprowadzą statyczne i dynamiczne pomiary prędkości. W akcję zaangażują się również policjanci z zespołów „SPEED”, którzy zajmują się przeciwdziałaniem niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Prędkość ma znaczny wpływ nie tylko na samo powstawanie wypadków drogowych, ale także na skalę ich skutków. - W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach - przypominają pracownicy Biura Ruchu Drogowego KGP.

Trzeba mieć na uwadze, że przekraczając prędkość nie tylko narażamy siebie i innych uczestników ruchu, ale także musimy się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Policjanci apelują ponadto, żeby zachowywać szczególną ostrożność w takich miejscach jak skrzyżowania, okolice przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

- Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności - dodają funkcjonariusze.

fot. ilustr. KMP Nowy Sącz

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.