Marcinkowice. Coś się kończy, coś zaczyna… Podziękowania dla Marii Mróz za 42 lata pracy!

W Zespole Szkół w Marcinkowicach odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego. Obecny na uroczystości starosta zwracając się do młodzieży podkreślał, że nauka to potęga, a zdobytej wiedzy nikt nie odbierze. Dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oświaty życzył energii i satysfakcji z codziennej trudnej pracy. Było też miejsce na szczególnie podziękowania – dla szkolnej sekretarki.

W tym roku szkolnym, do placówek prowadzonych przez Powiat Nowosądecki będzie uczęszczać ponad 3200 uczniów, w tym blisko siedmiuset do klas pierwszych – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Życzę młodym ludziom, aby wykorzystali lata nauki do pogłębiania wiedzy i nabywania nowych umiejętności. To, czego się nauczycie będzie procentowało w życiu zawodowym. 

Podczas uroczystości w Zespole Szkół w Marcinkowicach pożegnano odchodzącą na emeryturę Marię Mróz, która pracowała w placówce 42 lata!

Pani Mario! Serdecznie dziękuję za wiele lat profesjonalnej pracy w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Zawsze służyła Pani pomocą i dobrą radą – zarówno uczniom, jak i nauczycielom, którzy w sekretariacie mogli liczyć na przyjazny klimat. Wiele razy poświęcała Pani swój prywatny czas dla społeczności szkolnej, zawsze robiąc to z uśmiechem. Jeszcze raz dziękuję! Życzę zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń i realizacji nowych życiowych wyzwań – mówił starosta.

Gości przybyłych na uroczystości witała dyrektor marcinkowickiej szkoły Iwona Sikorska.

Dziękuję za troskę o naszą szkołę i inwestowanie w rozwój bazy edukacyjno-sportowej – mówiła dyrektor Sikorska. – Już w przyszłym roku uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnej hali sportowej ze strzelnicą, a za dwa lata z centrum lekkoatletycznego. Dodam, że w czasie wakacji przeprowadziliśmy niezbędne remonty w salach lekcyjnych i na korytarzach. Wszystko po to, aby zapewnić komfortowe warunki dla uczniów i nauczycieli.

Fot. Maria Olszowska

Czytaj też:

Rok szkolny 2021/2022 start! Uczniowie wolni od masek, ale tylko na lekcjach

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.