Marcinkowice. Hala sportowa gotowa za rok. Obok niej Powiatowe Centrum Sportu

Są już pomieszczenia wewnątrz budynku i część zadaszenia. Wkrótce pojawią się okna. Budowa hali sportowej w Marcinkowicach (gmina Chełmiec) idzie pełną parą.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, największa inwestycja sportowa w historii powiatu zostanie oddana do użytku jesienią przyszłego roku. W Marcinkowicach znajdzie się nie tylko hala sportowa ze strzelnicą, ale również Powiatowe Centrum Sportu, czyli kompleks, który pojawi się obok niej. W jego skład wejdą na przykład korty tenisowe, odkryty basen, bieżnia, miejsce do skoku w dal i wzwyż oraz do rzutu kulą, młotem i dyskiem, a także boisko z trybunami.

Obiekt ma służyć nie tylko uczniom Zespołu Szkół w Marcinkowicach, ale i innym mieszkańcom Sądecczyzny. Koszt wszystkich prac to ponad 20 milionów złotych. Na budowę hali pozyskano dofinansowanie w wysokości 10,8 miliona zł, a Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona zł.

Więcej na temat tej inwestycji przeczytasz TUTAJ.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.