Małopolskie/ Intensywne opady śniegu na południu; alert drugiego stopnia

Małopolskie/ Intensywne opady śniegu na południu; alert drugiego stopnia

W południowej Małopolsce występują obfite opady śniegu. Na Kasprowym Wierchu w Tatrach leży już 122 cm śniegu, a w Zakopanem pokrywa śnieżna przekroczyła 30 cm. Warunki do jazdy samochodami są złe.

W południowych powiatach Małopolski do piątku obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopienia i intensywnych opadach śniegu. Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 30 cm. Alert obowiązuje w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, limanowskim, nowosądeckim i gorlickim.

Policja apeluje o ostrożną jazdę samochodami. Pojawiające się co jakiś czas intensywne opady śniegu momentami paraliżują ruch samochodowy, zwłaszcza w rejonach górskich.

W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo trudne. Na szlakach zalega warstwa świeżego śniegu, a większość z nich jest nieprzetarta. Oznacza to, że przebieg szlaków jest niewidoczny. Dodatkowym utrudnieniem w poruszaniu się po górach jest niski pułap chmur ograniczający widzialność – ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

(PAP)

Czytaj też:

strzałka w dół

Paraliż komunikacyjny na Sądecczyźnie. Kilometrowe korki, samochody w rowach

 

Share on twitter
Share on facebook