Małopolskie Alpy, czyli Laskowa królową zimy

Małopolskie Alpy, czyli Laskowa królową zimy

Laskowa stała się małopolską stolicą sportów zimowych. To tutaj na Limanowszczyźnie, w stacji narciarskiej Laskowa-Kamionna odbyło się  Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2017/2018. Chociaż śnieg był  zaledwie u szczytu Mogielicy, a na stoku można było utonąć prędzej w błocie niż zaspach, nie popsuło to atmosfery święta.

Rozpoczęcie sezonu zimowego to coś więcej niż pierwsze ślizgi, to przede  wszystkim spotkanie szeroko pojętej branży sportów zimowych i branż wspomagających ją.  Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się seminarium  branżowym, na którym przedstawiano nowe kierunki rozwoju w turystyce  zimowej i plan działania na najbliższą przyszłość.

Spotkanie odbywało się pod  hasłem ,,Małopolska- aktywnie i bezpiecznie zimą”. Piotr  Kulesza – naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w  Krakowie oraz  Mariusz Zaród –  naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR zwracali szczególną uwagę na  bezpieczeństwo, które jest nieodzownym elementem troski o miłośników zimowych szaleństw.

Atrakcją było pojawienie się na otwarciu jednego z  najbardziej utytułowanych byłych polskich kolarzy Cezarego Zamany, który wyjaśniał, co łączy narty z rowerem. Zachęcał inwestorów, aby w  Małopolsce spojrzeć na trasy biegowe jak na ścieżki rowerowe i odwrotnie. Łącząc te dwie infrastruktury w jedną zarówno zimą jak i latem zyskamy miejsca do aktywnego wypoczynku. Na zakończenie spotkania branżowego, odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów punktom Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Tak więc 15 grudnia punktualnie o godz. 16 nastąpiło uroczyste otwarcie sezonu zimowego w Małopolsce.

Nie martwcie się, że nie ma śniegu. Od  lat otwieramy sezony narciarskie. Zawsze w innym miejscu. Są lata kiedy śnieg jest, ale są i takie, kiedy go nie widzimy. To od nas nie zależy. Jednak poprzez takie wydarzenia jak to dzisiaj, chcemy odkrywać Małopolskę i dlatego jesteśmy tutaj w Laskowej – mówił Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Podkreślił on, że jest to o tyle znaczące, iż znajdujemy się w stacji  narciarskiej, która nie jest jeszcze szerzej znana w Małopolsce, a zasługuje  na to by ją promować.

Poza tym pierwszy raz otwieramy sezon w powiecie limanowskim. Chciałem państwu, którzy pomimo braku śniegu przybyli, serdecznie podziękować za to, że jesteśmy razem  i świętujemy – podkreślał Zegzda. Zaznaczał, że Małopolska rozwija się fantastycznie pod względem infrastruktury zimowej, dlatego jest co świętować.

Po części oficjalnej były fajerwerki, muzyka, Mikołaj rozdający mnóstwo prezentów, a przede  wszystkim wspaniała atmosfera. Jeden z właścicieli stacji narciarskiej stwierdził zaś, że na  całym świecie są tylko trzy tak wspaniałe kurorty Las Vegas, Las Palmas i Laskowa, przy czym tę ostatnią należy wymieniać na początku.

CZYTAJ DALEJ [str 2][str 3] [str 4]

Film: Klaudia Kulak
Tekst i zdjęcia: Natalia Sekuła, Klaudia Kulak

 

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu  Województwa Małopolskiego

Share on twitter
Share on facebook