Zima jest ważna dla Małopolski

Zima jest ważna dla Małopolski

PAWEŁ MIERNICZAK,  dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej
Już po raz jedenasty otwieramy sezon w tej formule. Co roku odbywa się to w innej stacji narciarskiej, gdyż staramy się pokazywać kolejne ośrodki. Na tegoroczne otwarcie wybraliśmy stację narciarską Laskowa- Kamionna. Otwarcia zawsze mają specjalną oprawę. Na początku organizujemy spotkanie branży zimowej, turystycznej, samorządowców, punktów informacji turystycznej i wszystkich tych, którzy w sektorze sportów zimowych bądź wokół niego działają. Po konferencji wokół stoku są organizowane aktywności związane z zabawą i edukacją.

TOMASZ URYNOWICZ, dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
Małopolska odpowiada za cztery ważne w zimie przedsięwzięcia, ale tak naprawdę cztery najważniejsze tematy pracy samorządu. Z perspektywy Urzędu Marszałkowskiego sport i zaangażowanie w wyniki sportowe wyglądają trochę inaczej. Z wynikami spotkamy się jako
odbiorcy statystyk, bo nie jesteśmy sprawcami uśmiechów na twarzach w związku z sukcesami sportowymi. Jesteśmy tymi, którzy mają przygotować grunt pod dobry wynik sportowy. W związku z tym powstała: „Małopolska dla dzieci”, czyli wszelkie nasze działania związane z rozpowszechnianiem kultury fizycznej, ale także zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Naszym zobowiązaniem jest też „Małopolska dla zawodników”, czyli jak uczynić z zaangażowanego dziecka tych, którzy będą uczestniczyć w systemie współzawodnictwa. „Małopolska dla narciarzy” to program dla wszystkich pasjonatów gór i zimy, a „Małopolska dla kibiców” to nasze współuczestnictwo w tych najważniejszych wydarzeniach sportowych.

JAN PUCHAŁA,  starosta powiatu limanowskiego
Cieszę się, że są z nami samorządowcy, ludzie działający w turystyce, ale przede wszystkim wielu pasjonatów, bo oprócz swojej pracy, wkładają w to jeszcze serce i pasję. I dlatego bardzo się cieszę, że po raz pierwszy w Limanowej otwieramy zimowy sezon. Jest mi tym bardziej miło, jako gospodarzowi powiatu, że wybrano właśnie Limanowszczyznę, bo rzeczywiście mamy wielu przedsiębiorców, którzy się turystyką zimową zajmują, dając w ten sposób szansę na rozwój regionu. Te działania Województwa Małopolskiego, powiatu i gmin powodują, że się wzajemnie wspieramy. Ta wspólna działalność sprawia, że wszyscy się rozwijamy. Cieszę się, że nareszcie w Polsce jest szansa rozwoju gospodarczego i dorównujemy najbardziej rozwiniętym państwom Europy, gdzie turystyka przynosi znaczący dochód w budżecie państwa. W imieniu własnym, jak i członków zarządu  powiatu limanowskiego i radnych chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju turystki w Małopolsce.

CZESŁAW STANISŁAWCZYK, wójt gminy Laskowa
To olbrzymi zaszczyt dla nas, zarówno samorządu, jak i miejscowej  społeczności. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że wybór padł właśnie na  Laskową. Wszystkim, którzy są związani z zimową turystką, sportami zimowymi jesteśmy bardzo wdzięczni, bo to dzięki tym osobom branża może trwać i się rozwijać. Czasem te sezony są naprawdę ciężkie. Niestety ta wielka nieobecna zima zaproszenia nie przyjęła, ale z tego co jest mi  wiadomo kontrakt jest od 21 grudnia i przed tym dniem się nie pojawi.
Cóż, umowa jest umową. Życzę wszystkim miłego pobytu na ziemi  laskowskiej.

Wróć do  [strona 1]

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama