Małgorzata Belska ostatecznie rozstała się z partią Prawo i Sprawiedliwość

Małgorzata Belska ostatecznie rozstała się z partią Prawo i Sprawiedliwość

Małgorzata Belska złożyła na ręce prezesa Jarosława Kaczyńskiego rezygnację z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość. Dzisiaj rano poinformowała o tym media. 28 sierpnia Belska została zawieszona w prawach członka PiS. Informację przekazał na twitterze przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Stało się to tuż po zarejestrowaniu przez nią własnego, niezależnego komitetu wyborczego o nazwie ,,Nowy Sącz na NOWO”, przy którym widnieje również nazwisko Lucjana Stępnia.

Mimo, iż rekomendację PiS o ubieganie się o fotel prezydenta miasta otrzymała żona posła Iwona Mularczyk, Belska postanowiła również wystartować w najbliższych wyborach i powalczyć o prezydenturę. To nie spodobało się władzom PiS. Na reakcję partii długo nie trzeba było czekać.

Czytaj również: Prezydent Ryszard Nowak zrezygnował z partii Prawo i Sprawiedliwość

– Informuję, że od 4 września 2018 r. nie jestem członkiem Partii Prawo i Sprawiedliwość. Rezygnację złożyłam na ręce Prezesa PiS. Pragnę tym samym uciąć spekulacje, jakie pojawiły się w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej Nowego Sącza – moje działania wyborcze, dotyczące założenia KWW M. Belska, L. Stępień – Nowy Sącz na NOWO oraz startu w wyborach na prezydenta, nie są działaniami pozornymi. Nie zostało zawarte z mojej strony żadne porozumienie z kandydatką PiS na prezydenta. Komitet Wyborczy Wyborców Małgorzata Belska, Lucjan Stępień – Nowy Sącz na NOWO, jest komitetem niezależnym – napisała do mediów Małgorzata Belska.

Hamulcowy urząd i ratuszowy układ – powiedziała Małgorzata Belska. Jej członkostwo w PiS zawieszono

Fot. Klaudia Kulak

Share on twitter
Share on facebook