Rąbkowa: nowa szkoła na nowy rok szkolny

Rąbkowa: nowa szkoła na nowy rok szkolny

Zdecydowaliśmy się na budowę nowego obiektu, aby poprawić warunki nauki naszym dzieciom – powiedział wójt Łososiny Dolnej w dniu uroczystości otwarcia nowej szkoły w Rąbkowej. Oddanie do użytku budynku świętowały dzieci,  kadra nauczycielska, duchowieństwo i samorządowcy. 

Uroczyste otwarcie rozpoczęło się od mszy świętej w kościele w Rąbkowej, po której ks. infułat Adam Kokoszka dokonał konsekracji nowej placówki. Symbolicznym momentem uroczystości było  zasadzenie drzewa, które przyszłym pokoleniom ma przypominać jak ważny jest rozwój i niezłomne dążenie do celu.

Wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka nie krył dumy z oświatowego osiągnięcia.

– Nowy budynek szkoły w Rąbkowej to nasza wspólna zasługa. Dziękuję radnym, nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w proces budowy. Dziękuję oczywiście dyrektor Marii Orzeł, która wszystko nadzorowała oraz wykonawcom – codziennie byli na budowie i sprawdzali przebieg prac. Mamy się czym pochwalić. Wspólne działanie zawsze przynosi korzyści! 

Uroczystość otwarcia zaszczyciło wiele osobistości – posłowie Wiesław Janczyk oraz Arkadiusz Mularczyk, starosta nowosądecki Marek Pławiak, małopolski wicekurator Halina Cimer, szef sądeckiej delegatury Kuratorium Oświaty Dariusz Leśniak i szefowa PRFON w Krakowie Marta Mordarska. Swoją obecność zaznaczyli także wykonawcy budynku, przedsiębiorcy i radni gminy na czele z przewodniczącym Bolesławem Oleksym.

Źródło zdjęć: Strona Gminy Łososina Dolna

Reklama