Pierwsza Dama w Janczowej: macie takie same szanse edukacyjne jak Wasi rówieśnicy z miast

Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Janczowej jest malutka: sześć sal lekcyjnych, kilkuosobowe klasy, łączone zajęcia. Niewielka jest również sama miejscowość, położona w Gminie Korzenna. Tutaj wszyscy się znają. To właśnie do Janczowej zawitała wczoraj Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, pełna podziwu dla życzliwości i wspólnotowości, jaka cechuje mieszkańców.

wsb3

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami, rodzicami i nauczycielami. O jej wizycie informowaliśmy TUTAJ. Wizyta miała sielski, kameralny charakter, nie zaproszono przedstawicieli mediów. Na spotkaniu nie zabrakło regionalnych akcentów. Wyjątkowy gość przywitany został występem zespołu „Janczowioki”.

Następnie Pani Prezydentowa wzięła udział w lekcji oddziału przedszkolnego, poświęconej ochronie środowiska.

,,Dzieci opowiedziały Pierwszej Damie o zagrożeniach wynikających z rosnącego zanieczyszczenia planety i konieczności codziennego dbania o ekologię oraz upewniły się, że w Pałacu Prezydenckim również pamięta się o segregacji odpadów. " - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Prezydenta RP. Dzieciaki wykonały też piosenkę w akompaniamencie nietypowych instrumentów, zrobionych z surowców wtórnych.

Później Agata Kornhauser-Duda udała się do uczniów klas 1-4, którzy zaprezentowali krótką inscenizację przedstawiającą legendę o powstaniu Polski. Z kolei najstarsi uczniowie przygotowali dyskusję panelową pt. „Za co kocham swoją wieś”.

Pierwsza Dama w rozmowie z dziećmi wspominała o jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i wyraziła podziw dla wyjątkowej wspólnoty, jaką tworzą mieszkańcy Janczowej. Zachęcała też młodzież do determinacji w realizacji własnych planów.

- Macie takie same szanse edukacyjne jak Wasi rówieśnicy z miast - zapewniała. - Namawiam Was do tego, żeby wyrabiać w sobie motywację. Każdy, jeśli tylko chce, może spełnić swoje marzenia.

Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę na świetne warunki, w jakich kształcą się uczniowie

- Wasza szkoła nie zamyka się w murach. Jest otwarta na świat, w który z pewnością wejdziecie z odwagą - mówiła.

Wizytę zakończyło spotkanie Pierwszej Damy z gronem pedagogicznym oraz rodzicami. Nie zabrakło też Wójta Gminy Korzena - Leszka Skowrona i Sołtysa Janczowej - Stanisława Hodorowicza.

- Bardzo się cieszę, że dziś mogę stać się częścią tak życzliwej społeczności - dziękowała za zaproszenie do Janczowej Agata Kornhauser-Duda.

Jak zdradzają nam nauczyciele, Pierwsza Dama to osoba bardzo miła i życzliwa. W każdej klasie poświęciła dzieciom więcej czasu, niż to było zaplanowane. Jej wizyta w Janczowej trwała około dwóch godzin, ale mieszkańcy niewielkiej miejscowości z pewnością długo jej nie zapomną.

fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.