Nowy Sącz: pół wieku razem, pół wieku miłości [ZDJĘCIA, FILM]

Dziś w sądeckim ratuszu prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak uhonorował medalami za długoletnie pożycie małżeńskie dziewięć par. Należało się, bo przeżyli ze sobą pół wieku!

Wydarzeniu towarzyszyła miła atmosfera i dźwięki fortepianu. What a Wonder world rozbrzmiewało w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, gdy wręczano medale kolejnym parom obchodzącym złote gody. Były prezenty, kwiaty, symboliczny kieliszek szampana oraz moc życzeń i gratulacji, które na ręce jubilatów składali Prezydent Miasta oraz zebrani goście. Nie brakło również dzieci i wnuków, które towarzyszyły rodzicom i dziadkom w tej uroczystości.

Minęło wiele lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, uczciwość i szacunek. Państwa obecność dowodzi, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu dochowaliście danej sobie przed laty przysięgi małżeńskiej - powiedział podczas uroczystości zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Janusz Blachura.

Medal za długoletnie pożycie nadawany jest przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek wojewody dla par, które przeżyły w jednym związku 50 lat. W tym roku otrzymali je: Kazimiera i Jan Brzyscy, Elżbieta i Stanisław Cholewowie, Maria i Stanisław Dębscy, Halina i Józef Hełmeccy, Maria i Stanisław Ogórkowie, Stanisława i Bronisław Oleksowie, Alfreda i Jan Wiśniewscy, Romualda i Maciej Zającowie oraz Maria i Eugeniusz Zarzekowie.

 

 

 

 

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie