Mama starosty świętuje 100. urodziny. Maria Opiela doczekała się jedenaściorga wnuków

Mama starosty świętuje 100. urodziny. Maria Opiela doczekała się jedenaściorga wnuków

Marii Opieli z Kaniny, 100 lat

Pani Maria Opiela z sołectwa Kanina doczekała się jedenaściorga wnuków oraz ośmiu prawnuków. Jest mamą starosty limanowskiego Mieczysława Urygi. Z okazji setnych urodzin do seniorki popłynęła moc życzeń od bliskich i przedstawicieli samorządu. – Dziś za to wszystko, na co pani pracowała przez lata, dzieląc się dobrocią i miłością,  jest pani otoczona troską, ciepłem oraz ogromnym szacunkiem i miłością, którym darzy panią najbliższa rodzina. Gratuluję pięknego jubileuszu – zwrócił się do seniorki wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Z okazji jubileuszu stulatkę odwiedzili (24 stycznia): wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego Dariusz Dutka, kierownik Placówki Terenowej KRUS  w Limanowej Maciej Lachor, kierownik Wydziału Świadczeń Emerytalnych w Nowym Sączu Bartłomiej Stawiarski oraz syn – starosta Mieczysław Uryga.

– Dzisiejsza okazja jest niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Dane było pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych – mówił podczas spotkania z seniorką wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Gospodarz samorządu podkreślał, że tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. – Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem – dodał gospodarz samorządu, równocześnie życząc stulatce dużo zdrowia oraz błogosławieństwa bożego na dalsze lata.

My do życzeń dołączamy! 200 lat w zdrowiu Pani Mario!

Czytaj także: Na ulicy Kilińskiego zdemontowano dziś jupitery. Jesteśmy 12 lat w plecy (foto+felieton)

For. UG Limanowa
Share on twitter
Share on facebook