Lipie: krowa spadła z ok. 10 metrów. Z pomocą ruszyli strażacy

Wczoraj (20 maja) tuż po godzinie 11:00 strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Gródek nad Dunajcem wezwani zostali do nietypowego zdarzenia. W Lipiu (gmina Gródek nad Dunajcem) na ich pomoc czekała krowa.

Jak się okazało, zwierzę po oddaleniu się z pastwiska spadło z ok. 10 metrów w ,,znajdujące się przy drodze grząskie zagłębienie terenu”. Gdy służby dotarły na miejsce, przy krowie znajdował się właściciel.

Strażacy zabezpieczyli teren i wycięli gałęzie oraz dwa drzewa, by zrobić miejsce na użycie wciągarki z ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego.

– Następnie dwóch ratowników zeszło w zagłębienie terenu w celu założenia pasów potrzebnych do wyciągnięcia zwierzęcia. Po wykonaniu znieczulania przez przybyłego na miejsce zdarzenia lekarza weterynarii, wyciągnięto zwierzę przy użyciu wciągarki i przełożono na traktor z przyczepką – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Działania trwały półtorej godziny.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.