KORONAWIRUS RAPORT – 21 maja. Kolejni ozdrowieńcy z powiatu limanowskiego

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 20 143 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 8 452 osoby wyzdrowiały, a 972 zmarły. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 165 osób, 40 zmarło, a 678 zostało uznanych za ozdrowieńców.

godz. 17.30: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 160 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 5 w województwie małopolskim. Mowa o 4 kobietach i 1 mężczyźnie, w wieku od 36 do 53 lat. Po 2 osoby są z Krakowa i powiatu oświęcimskiego, natomiast jedna osoba jest z powiatu nowotarskiego. Przebywają oni w izolacji.

Mamy w Małopolsce aż 21 nowych ozdrowieńców. Stanowią oni grupę 13 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 5 do 84 lat. 8 osób jest z powiatu limanowskiego, 5 osób to mieszkańcy powiatu bocheńskiego, 4 osoby są z powiatu wielickiego, 3 osoby to mieszkańcy powiatu myślenickiego, po 2 osoby są z Krakowa i powiatu brzeskiego, natomiast po 1 osobie jest z powiatu krakowskiego i miechowskiego.

Zmarło kolejne 7 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z naszego województwa.

godz. 10.00: Resort zdrowia poinformował o 245 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 10 w Małopolsce. Stanowią oni grupę 4 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 23 do 89 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu oświęcimskiego.

Do grona ozdrowieńców z Małopolski dołączyła 9-letnia dziewczynka z Nowego Sącza, która przebywała w izolacji.

Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 3 osoby. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.