Limanowszczyzna: kolejne wesele z koronawirusem

Parę dni temu informowaliśmy, że u jednej z osób uczestniczących w weselu, które odbyło się w ostatni weekend lipca w Łukowicy (powiat limanowski) wykryto koronawirusa (więcej TUTAJ). Okazało się, że tydzień później, na przyjęciu w Limanowej wystąpił ten sam zespół muzyczny, który grał w Łukowicy. Muzycy (kilkoro z nich zostało zarażonych) zagrali w Limanowej zanim zespół został objęty kwarantanną.

Jak informuje portal limanowa.in, u 5 na 6 członków kapeli weselnej potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Ponad 100 osób, związanych z przyjęciem, objęto kwarantanną.

Jak zapewniają członkowie zespołu – pozytywny wynik testów był dla nich zaskoczeniem:

Na weselu w Łukowicy cały zespół jak i goście weselni byli zdrowi, a impreza odbyła się zgodnie z wytycznymi Sanepidu. Zostały zachowane wszelkie środki ostrożności. O zaistniałej sytuacji dowiedzieliśmy się w poniedziałek, 3 sierpnia, czyli po drugim weselu. Takie informacje uzyskaliśmy z Sanepidu, gdzie dowiedzieliśmy się że po weselu 25 lipca jeden z gości weselnych się rozchorował. Zostaliśmy wszyscy przebadani i niestety okazało się, że część zespołu jest z wynikiem pozytywnym” – wyjaśnia menadżerka zespołu.

Jesteśmy tak samo zaskoczeni jak inni goście weselni  pozytywnym wynikiem testu. Gdybyśmy wiedzieli wcześniej, że jesteśmy zarażeni, nigdy nie zagralibyśmy na następnym weselu” – dodaje.

W poniedziałek (10 sierpnia) na boisku przy kościele w Starej Wsi-Roli od godziny 10:00 pobierane będą wymazy do testów. Przebadane zostanie wtedy łącznie około 120 osób.

Przypominamy – w powiecie limanowskim potwierdzono w ciągu ostatniej doby (do godz. 8:00, dane z WSSE w Krakowie) 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Do tej pory stwierdzono tam 283 przypadki zakażenia, z czego 142 są nadal aktywne, 134 osoby są wyleczone, a 7 zmarło.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej nie wystosowała dziś nowego komunikatu. Szczegółowe dane dla Limanowszczyzny z wczoraj:

K O M U N I K A T

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej

dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2

z dnia 8 sierpnia  2020 roku, godzina 09:00

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej  informuje, że do dnia 8 sierpnia  2020 roku, godz. 09:00 wśród mieszkańców powiatu limanowskiego:

1. Potwierdzono 7 przypadki wystąpienia choroby COVID-19 – zgon z powodu COVID-19

2. Potwierdzono 270 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w tym :

– ogółem 25 osób hospitalizowanych na oddziale zakaźnym  – z tego aktualnie hospitalizowanych – 11 osób

– 245 osób z wynikiem dodatnim  w kierunku SARS-CoV-2, w tym 127 osób w izolacji domowej :

 • Miasto Limanowa – 14
 • Miasto Mszana Dolna – 10
 • Gmina Dobra – 4
 • Gmina Jodłownik – 0
 • Gmina Kamienica – 2
 • Gmina Laskowa – 4
 • Gmina Limanowa – 25
 • Gmina Łukowica – 24
 • Gmina Mszana Dolna – 8
 • Gmina Niedźwiedź – 35
 • Gmina Słopnice – 0
 • Gmina Tymbark – 12

– 132 osób wyleczonych

3. Poddano kwarantannie 524 osób :

– kwarantanna domowa na podstawie decyzji PPIS – 475

– kwarantanna instytucjonalna – 0

– kwarantanna domowa – graniczna – 49

4. Liczba zleconych badań – 1505

5. Liczba osób z wynikiem  dodatnim – 277

fot. ilustr. pixabay.com

KORONAWIRUS RAPORT – 9 sierpnia. Nowe zakażenia w całym regionie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.