Limanowa. Kolejny wypadek na przejściu dla pieszych

Limanowa. Kolejny wypadek na przejściu dla pieszych

W Limanowej doszło do kolejnego poważnego wypadku z udziałem pieszego. 74-latek potrącony przez samochód trafił do szpitala. Obecnie policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Do sytuacji doszło w zeszłą sobotę (4 listopada) tuż po godzinie 8:00 na ulicy Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, 34-latek kierujący seatem nie udzielił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się wówczas na oznakowanym przejściu. 74-letni poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego. Kierowca ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście – przypominają mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Podkreślają również, że piesi nie mogą wchodzić na jezdnię lub drogę dla rowerów bezpośrednio przed jadący pojazd (również na przejściu dla pieszych), a także spoza pojazdu albo innej przeszkody, która ogranicza widoczność drogi. W rejonie „zebry” każdy uczestnik ruchu powinien zachować ostrożność.

Warto mieć też świadomość, że w trudnych warunkach kierowca nie jest w stanie szybko zatrzymać pojazdu w miejscu – zaznaczają limanowscy policjanci.

Sobotni wypadek to już drugie tego typu zdarzenie, do którego doszło w ciągu kilku ostatnich dni w Limanowej. 31 października na jednym z przejść dla pieszych potrącono 87-latkę, o czym informowaliśmy TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay.com


Czytaj też:

Smogowy ranking. Nowy Sącz w niechlubnej czołówce, choć jest lepiej